Снаряди зі збідненим ураном не мають радіаційної загрози — секретар комітету ВРУ з нацбезпеки

Снаряди зі збідненим ураном не мають радіаційної загрози — секретар комітету ВРУ з нацбезпеки

Основний бойовий танк сухопутних військ Великої Британії Challenger 2
Основний бойовий танк сухопутних військ Великої Британії Challenger 2, фото: Getty Images

Боєприпаси зі збідненим ураном, які отримає Україна, не несуть радіаційної загрози. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив секретар комітету Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

“Це просто боєприпаси зі сердечником, який має високопробивну можливість цієї самої броні. Він дуже твердий і ніякої радіації, загрози збіднений уран не несе”, — пояснив Костенко.

За його словами, російська пропаганда використовує інформацію про нібито ядерну загрозу боєприпасів зі збідненим ураном, щоб виправдати власні ядерні погрози.

"Цинічно чути від їхнього МЗС, що вони переживають за здоров’я наших громадян, тим що це буде впливати на наше здоров’я, після того, як майже кожного дня вони здійснюють ракетні обстріли і б’ють по наших цивільних об’єктах", — додав депутат.

Що відомо про надання Україні снарядів для танків зі збідненим ураном

Напередодні заступниця міністра оборони Великої Британії Анабель Голді повідомила, що Британія надасть Україні снаряди зі збідненим ураном, які призначені для танків Challenger 2. В Росії назвали надання Україні боєприпасів зі збідненим ураном "значною ескалацією".

Британські танки Challenger 2 використовують бронебійні снаряди зі збідненим ураном, які краще пробивають сучасну броню. Сам збіднений уран — це відходи під час процесу збагачення урану. Він також може використовуватися для виробництва ядерного палива або ядерної зброї.

Читайте також

Нічна атака дронами з боку РФ, США поставлять танки Abrams до осені. 392 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок