Рада запровадила іспити для отримання громадянства України

Рада запровадила іспити для отримання громадянства України

паспорт, громадянство
Ілюстративне фото: УНІАН

21 березня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7606, згідно з яким для набуття громадянства України необхідно скласти іспит з основ Конституції, історії України і на рівень володіння державною мовою. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Людина, яка хоче отримати українське громадянство, повинна подати письмову заяву про те, що в разі набуття громадянства вона складе необхідні і протягом двох років надасть документи про їх складання.

Також проєкт передбачає "особливі умови" для осіб:

  • які мають визначні заслуги перед Україною;
  • становлять державний інтерес для України;
  • проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, зокрема відзначених державною нагородою;
  • які отримали дозвіл на тимчасове проживання.
Рада підтримала призначення Оксена Лісового на посаду глави МОН

Їм теж потрібно скласти відповідні іспити протягом двох років з моменту набуття громадянства. А невиконання зобов’язань щодо складання іспитів є підставою для його втрати.

28 липня 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів вніс до Верховної ради проєкт закону про умови набуття громадянства України. Шмигаль зазначив, що громадянство України — це "привілей, який потрібно заслужити знаннями й повагою до основоположних засад країни".

У першому читанні парламент ухвалив цей законопроєкт 18 жовтня.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок