Село, що стало щитом Києва: Зеленський відвідав Мощун у річницю звільнення. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Село, що стало щитом Києва: Зеленський відвідав Мощун у річницю звільнення. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Село, що стало щитом Києва: Зеленський відвідав Мощун у річницю звільнення. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Володимир Зеленський в Мощуні Київської області 21 березня, 2023 року. Фото: Офіс Президента України

Володимир Зеленський узяв участь у церемонії вшанування пам’яті захисників України, які загинули під час оборони та звільнення села Мощун на Київщині від російських окупантів рік тому, йдеться на сайті ОП. Під час окупації військовими РФ жоден будинок у селі не вцілів.

Як зазначив Президент, битва за Мощун стала одним із переломних моментів в історії сучасної України.

"Я разом з усіма вами сьогодні тут, де рік тому відбувалися події такого масштабу й такого значення. Це битва за Мощун — невелике село, яке стало місцем великої відваги, великого подвигу наших великих людей. Ваших великих рідних і близьких. Невелике село біля Києва, що стало його великим щитом", — констатував Глава держави.

Більш як два тижні поспіль у безупинних і важких боях українські воїни стримували російських військових, знищували елітні підрозділи десантних військ РФ та морської піхоти, підкреслив Президент.

"Окупанти тричі намагалися здійснити у селі переправу основних сил і прорватися на Київ. І зрештою українські військові відтіснили ворога та змусили його відступити. Втримавши Мощун, ми захистили столицю", – наголосив Володимир Зеленський.

Невелике село, що стало великим щитом Києва: Зеленський відвідав Мощун у річницю звільнення села
Фото: Офіс Президента України

Він нагадав, що після переможної битви за Мощун українську військовослужбовці звільнили низку інших населених пунктів України: Макарів, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Ворзель, Бучу, Городню, Ягідне, Тростянець, Охтирку. 2 квітня від окупантів повністю визволили Київщину й Чернігівщину.

Що відомо про окупацію та відновлення села Мощун на Київщині

11 березня росіяни штурмували з усіх боків село Мощун — стратегічний об'єкт, який відкривав шлях на Київ. Воно стало місцем боїв за столицю. Тут зруйновано майже 70% домогосподарств. За інформацією Київської ОВА, внаслідок російської військової агресії у Мощуні жоден будинок не вцілів.

У червні в Мощуні встановили перший модульний будинок у приватному секторі, що був зруйнований внаслідок війни. Тимчасове житло оснащене меблями та побутовою технікою, підведені комунікації.

У січні на початку 2023 року у село провели світло, якого не було від березня 2022 року. Деяким родинам встановили модульні будинки, які надали благодійні фонди та релігійні організації. До вторгнення у селі проживало 900 людей, станом на березень 2023 року — близько 600.

У селі Мощун з'явився мурал-оберіг. На ньому зображені лелеки, які символізують продовження життя та відроджену Київщину.

Читайте також

"Тато, я тобі допоможу відбудувати" — як відновлюється звільнене навесні село Мощун

Вибір редакції

На початок