Українські фехтувальники бойкотуватимуть турніри за участі спортсменів з Росії та Білорусі

Українські фехтувальники бойкотуватимуть турніри за участі спортсменів з Росії та Білорусі

Офiцiйно
Українські фехтувальники бойкотуватимуть турніри за участі спортсменів з Росії та Білорусі
Ольга Харлан. Фото: FIE

Рішення прийняте на рівні української федерації.

Українські фехтувальники бойкотуватимуть міжнародні турніри, у яких братимуть участь спортсмени із Росії та Білорусі. Відповідне рішення ухвалила Президія федерації фехтування України, про що повідомляє пресслужба організації.

Міжнародна федерація фехтування (FIE) у березні ухвалила рішення про скасування відсторонення спортсменів з Росії та Білорусі. За це проголосували на позачерговому конгресі FIE більшістю голосів.

Читайте також: Міжнародна федерація фехтування дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у міжнародних змаганнях

Новий президент федерації фехтування України Михайло Ілляшев відреагував на рішення FIE збором президії організації, який відбувся 13 березня. Проте за його підсумками було ухвалено рішення продовжити обговорення - наступна президія мала відбутися 20 березня.

На другій президії організації федерація фехтування України ухвалила рішення бойкотувати змагання, на яких братимуть участь спортсмени з Росії та Білорусі. Причому мова йде не лише про поєдинки на змаганнях, а бойкот турнірів взагалі.

"Було прийнято рішення не тільки не виходити на двобої на змаганнях будь-яких рівнів з безпосередньо російськими та білоруськими спортсменами, а й нашим спортсменам, тренерам, суддям не брати участь у змаганнях, у яких братимуть участь російські або білоруські спортсмени з активним залученням до цього спортсменів інших країн", - вказано у зверненні федерації.

Що означає рішення федерації фехтування України?

  • Україна не делегуватиме фехтувальників на міжнародні турніри, у яких братимуть участь спортсмени з Росії та Білорусі. Рішення Міжнародної федерації фехтування вступить у силу в другій половині квітня 2023 року.
  • Позиція федерації фехтування України означає пропуск головних стартів сезону - чемпіонатів Європи та світу (у разі, якщо Міжнародна федерація фехтування не відмовиться від свого рішення). А отже і пропуск змагань, на яких фехтувальники зможуть набрати рейтингові очки для відбору на Олімпійські ігри у Парижі.
  • З 3 квітня 2023 року розпочинається олімпійська кваліфікація на Париж-2024. Якщо позиція України та FIE залишиться у силі, то буде повністю пропущений відбір на наступні літні Олімпійські ігри.

Бойкот збірної України змагань з атлетами з РФ та Білорусі: що відомо

  • У червні 2022 року збірна України з дзюдо бойкотувала міжнародні турніри після скасування відсторонення для спортсменів з Росії та Білорусі. Після цього у вересні 2022-го Міжнародна федерація дзюдо знову відсторонила атлетів з цих країн.
  • Після рішення Міжнародної федерації у Німеччині відмовилися від проведення Кубка світу з фехтування на рапірах через участь у ньому спортсменів з Росії та Білорусі.
  • Крім фехтування, Україна вирішила бойкотувати чемпіонати світу з боксу через участь атлетів з Росії та Білорусі. А ось федерація тенісу України закликала утриматися від бойкоту змагань.
На початок