"Завдання - боротися за медалі". Тренер збірної України з карате - про цілі на Євро та зміни у складі команди

"Завдання - боротися за медалі". Тренер збірної України з карате - про цілі на Євро та зміни у складі команди

Ексклюзивно
"Завдання - боротися за медалі". Тренер збірної України з карате - про цілі на Євро та зміни у складі команди
Федерація карате України

Ексклюзивний коментар Миколи Сіраковського для Суспільне Спорт.

Збірна України з карате завершує підготовку до чемпіонату Європи, який з 22 березня стартує в іспанській Гвадалахарі. Участь у ньому візьмуть 22 українські спортсмени, серед яких і лідери - Анжеліка Терлюга, Станіслав Горуна, Аніта Серьогіна.

До Євро-2023 з карате Україна підходитиме після другого місця на першому етапі Прем'єр-ліги, що відбувся у Каїрі. Після цього українські каратисти виступили на молодіжному Євро, а одна з чемпіонок турніру - Еліна Сєлємєнєва - виступить тепер і на дорослому турнірі у ваговій категорії до 68 кг.

Читайте також: Україна посіла третє місце у медальному заліку молодіжного чемпіонату Європи з карате: всі результати

Перед початком турніру Суспільне Спорт поспілкувалося з головним тренером збірної України з карате Миколою Сіраковським, у якому він розповів про цілі команди на турнір та подальші плани на сезон.

Сіраковський звернув увагу на зміни у складі команди. Найпомітнішою стала відсутність Станіслава Горуни в особистому турнірі до 75 кг - бронзовий призер Олімпіади-2020 виступить лише у командних змаганнях.

  • Про цілі на чемпіонат Європи

"На чемпіонаті Європи основне завдання боротися за медалі. Тому ми ставимо завдання, як мінімум не погіршити, а як максимум покращити результат минулого року. Відповідно, команда прогресує, коли результати покращуються".

  • Про відбір на Європейські ігри

"Згідно правил, які у нас в карате, власники трьох призових місць на першості континенту поїдуть на Європейські ігри. У нас є вже атлети, які відібралися згідно рейтингу. Нині це Анжеліка Терлюга, Аніта Серьогіна та Валерій Чеботар. Для кожного іншого шанс лишається".

  • Які зміни відбулися у складі команди

"Команда змінюється потроху, бо в нас досить вікова збірна. На щастя, поки ці атлети продовжують радувати нас чудовими результатами. Відповідно, у нас є досить сильний другий склад, який зараз у топі більшості категорій, і це дуже тішить тренерський склад нашої збірної. Вже на цьому чемпіонаті Європи є певні зміни щодо правил відбору на цей турнір.

У нас у категорії до 67 кілограмів змінився атлет і буде виступати Денис Копитко. Досвідчений атлет, який і до цього виступав за збірну. В -75 кг зайде Андрій Заплітний. Він буде змагатися замість Стаса Горуни, який особисто вирішив брати участь лише в командному куміте. Другий номер замінив першого. Він має кілька медалей Євро по молоді, в особистих турнірах та в команді, а також піднімався на п’єдестал змагань рівня Прем’єр Ліги. Тобто достатньо досвідчений атлет, який дебютуватиме на дорослій першості континенту. Я дуже сподіваюсь, що він уже покаже високий результат".

Станіслав Горуна - 5-разовий призер чемпіонатів Європи в особистих турнірах
Станіслав Горуна - 5-разовий призер чемпіонатів Європи в особистих турнірах. НОК
  • Про представництво збірної України на Євро

"Ми маємо 17 атлетів в особистому та командному куміте. У чоловічій команді у нас є ті, хто виступатимуть і в особистих, і за команду. А у жінок майже всі нові будуть в командних змаганнях, за виключенням Анжеліки Терлюги. Вона буде очолювати цю «стінку».

У ката у нас будуть по одній людині в змаганнях чоловіків та жінок, також буде чоловіча «стінка» - це ще три атлети. Давно не мали у ката чоловічої команди. Жінки в команди останній раз були в 2016 році".

  • Про подальші старти України після Євро

"Важливими стартами також будуть Прем’єр-ліги в Марокко та Японії. Це змагання, які відбудуться до Європейських ігор. Після цього ще одна Прем’єр-ліга в Дубліні і чемпіонат світу восени. Це тільки офіційні WKF. Ще World Combat Games, де виступатимуть атлети до 21 року. Також ліцензійний турнір, будемо дивитись, хто їх виграє.

Поки на чемпіонат світу правила не змінилися: кожна країна може виставляти по одному атлету в кожній категорії. У майбутньому, можливо, будуть внесені зміни".

Збірна України з карате: що відомо

  • Микола Сіраковський став головним тренером збірної України з карате у серпні 2021 року, після закінчення Олімпіади у Токіо. Чемпіонат Європи у Гвадалахарі стане для нього другим у кар'єрі.
  • На попередньому чемпіонаті Європи збірна України здобула чотири медалі (одне "золото" та три "бронзи". Володаркою єдиної золотої медалі стала Анжеліка Терлюга.
  • Крім Терлюги, медалі чемпіонатів Європи з карате в особистих турнірах здобували Аніта Серьогіна, Станіслав Горуна, Катерина Крива та Різван Талібов. За винятком Горуни всі будуть представлені в особистих турнірах на Євро-2023.

Вибір редакції

На початок