Збірна України з карате візьме участь у чемпіонаті Європи-2023: склад команди та розклад змагань

Збірна України з карате візьме участь у чемпіонаті Європи-2023: склад команди та розклад змагань

Збірна України з карате візьме участь у чемпіонаті Європи-2023: склад команди та розклад змагань
WKF/Gökhan Taner

Хто з українських каратистів боротиметься за медалі та коли відбудуться змагання.

Збірна України з карате оголосила заявку на чемпіонат Європи 2023 року. Склад "синьо-жовтих" наводить Всесвітня федерація карате.

Євро-2023 з карате відбудеться у іспанському місті Гвадалахара з 22-го по 26 березня. Загалом у турнірі візьмуть участь 548 спортсменів із 48 країн. До заявки збірної України увійшли 22 атлета: по п'ять – у жіночому й чоловічому куміте, ще десятьох каратистів і каратисток – для командних змагань, та по одному спортсмену – в ката серед жінок та чоловіків.

Читайте також: Україна посіла друге місце у медальному заліку першого етапу Прем'єр-ліги з карате: всі результати

До складу збірної України на чемпіонат Європи з карате увійшли лідери команди: Анжеліка Терлюга та Аніта Серьогіна - серед жінок, а також Станіслав Горуна, Різван Талібов та Валерій Чоботар - у чоловіків. Горуна змагатиметься лише в командних змаганнях, в особистій сітці його замінив

Склад збірної України з карате на чемпіонат Європи-2023

  • Куміте (жінки): Катерина Крива (до 50 кг), Анжеліка Терлюга (до 55 кг), Аніта Серьогіна (до 61 кг), Галина Мельник (до 68 кг), Юлія Русу (понад 68 кг) + Олександра Шолохова, Діана Шостак, Еліна Сєлємєнєва, Анжеліка Терлюга (усі – в командних змаганнях)
  • Куміте (чоловіки): Нікіта Філіпов (до 60 кг), Денис Копитко (до 67 кг), Андрій Заплітний (до 75 кг), Валерій Чоботар (до 84 кг), Різван Талібов (понад 84 кг) + Валерій Чоботар, Станіслав Горуна, Валерій Сонних, Різван Талібов, Андрій Торошанко, Костянтин Цимбал, Андрій Заплітний (усі – в командних змаганнях).
  • Ката (чоловіки та жінки): Ярослав Федоров та Галина Запороженко + Владислав Булда, Артем Скрипник, Микита Тюх (усі – в командних змаганнях)

Захищатиме титул чемпіонки у категорії до 55 кг на Євро Анжеліка Терлюга. Віцечемпіонка Олімпійських ігор-2020 на континетельній першості здобула дві перемоги в складі команди в 2017 і 2019 роках, а також виборола чотири особистих "золота", останнє з яких одеситка отримала на попередньому чемпіонаті Європи.

Читайте також: Українки Терлюга та Серьогіна здобули престижні нагороди Grand Winner з карате: що вони означають

В особистій сітці чемпіонату Європи змагатимуться Аніта Сєрьогіна та Різван Талібов, які на попередній континентальній першості здобули бронзові медалі. Талібов до своєї нагороди додав також третє місце у команді.

Загалом збірна України боротиметься за 16 комплектів нагород. На попередньому Євро з карате українські атлети здобули чотири нагороди: "золота" та три "бронзи". Загалом за всю історію участі в континентальних першостях українці виграли 28 медалей: сім золотих, шість срібних та 15 бронзових.

Розклад фіналів чемпіонату Європи-2023 з карате

  • Субота, 25 березня: чоловіки - до 60 кг, до 67 кг, до 75 кг, до 84 кг, понад 84 кг; жінки - до 50 кг, до 55 кг, до 61 кг, до 68 кг та понад 68 кілограмів
  • Неділя, 26 березня: командні фінали серед чоловіків та жінок
Читайте також: Україна посіла третє місце у медальному заліку молодіжного чемпіонату Європи з карате: всі результати

Вибір редакції

На початок