МЗС РФ заявило про пролонгацію "зернової угоди" до 18 травня і пригрозило вийти з ініціативи

МЗС РФ заявило про пролонгацію "зернової угоди" до 18 травня і пригрозило вийти з ініціативи

Оновлено
Будівля МЗС Росії
Будівля МЗС Росії. Фото: пресслужба МЗС РФ

В Москві ухвалили рішення скоротити період чергової пролонгації “зернової ініціативи” до 60 днів, тобто до 18 травня. Про це повідомляється на сайті МЗС Росії у коментарі про завершення 18 березня другого 120-денного терміну дії "чорноморської ініціативи".

“Цю позицію було офіційно доведено до турецької та української сторін "чорноморської ініціативи", а також до представників ООН. Формальних заперечень не було. Таким чином, домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців у наявних параметрах, без будь-яких змін щодо задіяних портів, номенклатури вантажів і узгодженого порядку інспекцій”, — йдеться у заяві МЗС РФ.

Як заявили російські дипломати, подальше рішення щодо продовження ініціативи залежатиме від прогресу в реалізації наступних умов у контексті імплементації Меморандуму Росія-ООН:

  • перепідключення "Россельхозбанка" до SWIFT;
  • відновлення поставок сільгосптехніки, запчастин і сервісного обслуговування;
  • скасування обмежень на страхування та перестрахування плюс зняття заборони на доступ до портів;
  • відновлення роботи аміакопроводу "Тольятті-Одеса";
  • розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов'язаних із виробництвом та транспортуванням продовольства та зручних матеріалів;
  • розблокування закордонних активів та рахунків російських компаній, пов'язаних з виробництвом та транспортуванням продовольства і зручністю.

“Без просування у виконанні зазначених вимог, які абсолютно не нові й мали бути вирішені в рамках Меморандуму Росія-ООН, нашу участь у "чорноморській ініціативі" буде призупинено”, — заявили в МЗС РФ.

Президент РФ Володимир Путін пообіцяв Африці безкоштовне постачання зерна, якщо за 60 днів Росія не продовжить зернову угоду, повідомляє ТАСС.

"Якщо ми все-таки ухвалимо рішення не продовжувати угоду через 60 діб, то ми готові весь той обсяг, який був направлений за попередній час до країн Африки, що особливо потребують, поставити з Росії в ці країни безкоштовно", — сказав він.

Що відомо про "Зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

18 березня міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що угоду продовжили на 120 днів.

Читайте також

"Зернова угода" продовжена. Україна каже на 120 днів, РФ — на 60

"Орієнтуємося на 120 днів": міністр розповів про шантаж з боку Росії під час продовження "зернової угоди"

Вибір редакції

На початок