Україна матиме лише одну спробу масштабного контрнаступу. Про це заявив президент Чехії Петр Павел в інтерв'ю польському мелдедіа Rzeczpospolita.
Говорячи про те, скільки часу мають українці, щоб розпочати масштабний контрнаступ і витіснити росіян зі своєї території, Павел сказав, що вікно можливостей відкрите цього року.
“Це має відбутися протягом кількох місяців. Вікно можливостей відкрите цього року. Після наступної зими буде вкрай важко підтримувати нинішній рівень допомоги. Втома від війни — це не тільки виснаження людських ресурсів і техніки, руйнування інфраструктури в Україні, але й втома в країнах, які надають допомогу”, — пояснив президент Чехії.
За його словами, багато країн, багато політиків очікують якогось прогресу цього року.
“Я думаю, що Україна матиме лише одну спробу здійснити великий контрнаступ. Тому, якщо вона вирішить розпочати великий контрнаступ і зазнає невдачі, буде надзвичайно складно отримати фінансування для наступного”, — сказав Павел.
Президент Чехії додав, що союзники не повинні підштовхувати Київ в жодному напрямку, не повинні заохочувати українську владу йти на поступки або битися до останнього солдата.
“Я б ніколи не заохочував Україну віддати частину своєї території, піти на якусь поступку. Якщо українці коли-небудь вирішать це зробити, це буде лише їхнє рішення”, — сказав Павел.
Читайте також: "Можемо сказати українцям: воюйте до останньої краплі крові. Але ж це не наша, а ваша кров" — президент Чехії Петр Павел
Президент Чехії також сказав, що партнери можуть підтримувати українців настільки, наскільки можливо. Але вони не можуть давати їм планів на майбутнє.
“Ми можемо лише надати їм свою допомогу. Все, що допоможе їм досягти їхніх цілей. Якщо мета — звільнити всю територію, то давайте дамо їм все необхідне. Хоча, звичайно, є обмеження. З українського боку також є обмеження, тому що людські ресурси, наприклад, не безмежні. Так само і західна допомога має свої межі”, — сказав Павел.
Він додав, що наступного року в США відбудуться вибори. За його словами, досвід попередніх виборчих кампаній у США відчить, що громадськість і політики більше зосереджуються на внутрішніх питаннях під час цих кампаній.
“Якщо в майбутній кампанії і є важлива глобальна тема, то вона пов'язана не з Європою, а з американсько-китайськими відносинами. Інтерес Америки до України та рівень допомоги може знизитися наступного року. А коли інтерес Америки впаде, багато європейських країн зроблять те ж саме”, — припустив Павел.
Читайте також
Путін приїхав до окупованого Маріуполя, на Чернігівщині на полігоні загинули четверо військових. 390 день війни. Онлайн
Епіцентром бойових дій залишається Бахмут — Генштаб ЗСУ
ISW: весняний наступ РФ, ймовірно, наближається до кульмінації