ISW: весняний наступ РФ, ймовірно, наближається до кульмінації

ISW: весняний наступ РФ, ймовірно, наближається до кульмінації

Російський артилерист, армія РФ
Російський артилерист. Ілюстративне фото: АР

Російський весняний наступ, ймовірно, наближається до кульмінації. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Російські наступальні операції вздовж лінії Сватове-Кремінна, навколо Бахмута, а також на лінії фронту Авдіївка-Донецьк і Вугледар не змогли досягти більшого, ніж просто тактичні успіхи в перші кілька місяців 2023 року, відзначили аналітики.

За даними ISW,  Росія залучила близько 300 000 мобілізованих солдатів, призваних під час часткової мобілізації у вересні 2022 року з метою проведення саме такого весняного наступу, до цих різноманітних наступальних операцій.

“Якщо 300 000 російських солдатів не змогли забезпечити Росії вирішальну наступальну перевагу в Україні, дуже малоймовірно, що залучення додаткових сил під час майбутніх хвиль мобілізації призведе до кардинально іншого результату цього року”, — йдеться в аналітичному звіті.

Тому Україна має всі можливості для того, щоб перехопити ініціативу і розпочати контрнаступ на критично важливих ділянках нинішньої лінії фронту.

За даними ISW, українські сили, ймовірно, провели локальну контратаку на південний захід від Бахмута. Це сталося на  на тлі дискусій в РФ про потенційний український контрнаступ в районі Бахмута.

“Геолокаційні дані, опубліковані 19 березня, вказують на те, що українські сили провели успішну контратаку на південний захід від Іванівського (6 км на захід від Бахмута) і відтіснили російські війська від траси Т0504 в цьому районі”, — відзначили аналітики.

Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий повідомив, що російські війська провели 25 атак в районі Бахмута 19 березня, але, ймовірно, росіяни здобули лише незначні перемоги, відзначили аналітики.

Російські джерела поширили відеозапис від 18 березня, на якому нібито видно колону української бронетехніки вздовж траси Т0504 на південний захід від Костянтинівки (22 км на південний захід від Бахмута), і припустили, що українські сили готуються до контрнаступу на південний захід від Бахмута. Відомий російський провоєнний блогер стверджував, що українські сили наразі здатні посилити контратаки, щоб стабілізувати лінію фронту навколо Бахмута.

Дискусії в РФ про неминучий український контрнаступ в районі Бахмута свідчать про те, що російські джерела все більше не впевнені в здатності російських військових утримати ініціативу навколо Бахмута.

“Заяви українських військових про темпи і перспективи нинішніх російських наступальних операцій можуть свідчити про те, що загальний російський весняний наступ може наближатися до кульмінації”, — йдеться в аналітичному звіті.

Череватий заявив 19 березня, що Росія не змогла зібрати достатньо сил для очікуваного великого наступу на Донбасі, і зазначив, що нинішні російські наступальні дії не можна назвати "великою стратегічною операцією". Він підкреслив, що російські війська не можуть навіть завершити тактичне захоплення Бахмута. Це  підтверджує оцінку ISW, що наступ ПВК “Вагнер” під Бахмутом, ймовірно, наближається до кульмінації, відзначили аналітики.

За даними ISW, російські війська також намагаються закріпитися на інших ділянках фронту, особливо в районі Авдіївки-Донецька та Вугледара. Російські атаки в районі Авдіївки частково спрямовані на те, щоб відтягнути українські резерви із західної частини Донецької області в район Авдіївки-Донецька, відзначили в ISW.

Крім того, українські військові продовжують вказувати на те, що масові втрати російських військ у районі Вугледара серйозно послаблюють російський наступальний потенціал у Донецькій області.

Інші ключові висновки ISW щодо війни в Україні:

  • Російські війська продовжували обмежені наступальні операції вздовж лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна.
  • Російські війська, ймовірно, домоглися незначних успіхів поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута) на тлі продовження наступальних операцій у Бахмуті та його околицях.
  • Російські війська продовжували наступальні операції на околицях Донецька і, можливо, просунулися в напрямку села Бердичі, приблизно за 10 км на північний захід від Авдіївки.
  • Російські війська продовжували зводити оборонні укріплення по всій південній Україні.
  • В окупованій Херсонській області невідомі вбили командира взводу патрульної служби російського окупаційного “Міністерства внутрішніх справ”, підірвавши його автомобіль. Українські ЗМІ висловили припущення, що напад міг бути партизанською атакою або результатом російських міжусобиць.
  • Російський федеральний наглядовий орган у сфері зв'язку Роскомнагляд заблокував веб-сайт, який допомагав росіянам уникати мобілізації на тлі репресій проти опору мобілізації.
ISW — карта бойових дій станом на 19 березня 2023 року на війні в Україні
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Путін приїхав до окупованого Маріуполя, на Чернігівщині на полігоні загинули четверо військових. 390 день війни. Онлайн

Епіцентром бойових дій залишається Бахмут — Генштаб ЗСУ

Авіація Сил оборони завдала 8 ударів — Генштаб ЗСУ

В ISW пояснили, чому Путін відвідав Маріуполь

Вибір редакції

На початок