В Одесі працівниця пекарні відмовилася обслуговувати клієнтку українською: що було далі

В Одесі працівниця пекарні відмовилася обслуговувати клієнтку українською: що було далі

В Одесі працівниця пекарні відмовилася обслуговувати клієнтку українською: що було далі
Фото ілюстративне. Джерело: pexels.com

В Одесі працівниця однієї з пекарень відмовилась обслуговувати клієнтку українською мовою. Про це повідомив громадський діяч Дем'ян Ганул.

За його словами, він отримав відео, на якому дівчина спочатку хотіла зняти в приміщенні пекарні те, що там грає російська музика, на що продавчиня їй російською сказала, що знімати заборонено. Після цього між жінками розпочалася словесна перепалка, працівниці пекарні зробили зауваження про порушення мовного закону, однак вона не відреагувала.

Як написав Дем'ян Ганул, він особисто поспілкувався з приводу ситуації з продавчинею, після чого вона попросила вибачення на відео та пообіцяла надалі з клієнтами спілкуватися українською.

"Слід зауважити, у закладі все українською, вивіска, меню, реклама, а тепер і персонал. Окреме спасибі господарю відповідального бізнесу", — написав громадський діяч.

З початку 2023 року Одещина опинилася в лідерах за кількістю звернень щодо порушення мовного законодавства. У цьому ж списку Харківщина, а також столиця України – Київ. З приводу, чому так відбувається, Суспільне спілкувалося з представницею уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярославою Вітко-Присяжнюк.

Читайте також

  • В Одесі жінку вигнали з закладу за прохання обслуговувати українською: щодо власника вживатимуть заходів
  • Власник кафе в Одесі, в якому виник скандал через прохання обслуговувати українською, прокоментував ситуацію
  • Одеська область — на другому місці за кількістю звернень про порушення мовного закону

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок