"Абсолютна більшість фермерів Херсонщини готові працювати. Головне — це питання безпеки на полях" — Соболевський

"Абсолютна більшість фермерів Херсонщини готові працювати. Головне — це питання безпеки на полях" — Соболевський

"Абсолютна більшість фермерів Херсонщини готові працювати. Головне — це питання безпеки на полях" — Соболевський
Фото: Юрій Соболевський/Facebook

На Херсонщині абсолютна більшість фермерів, аграрних підприємств і компаній, які займалися переробленням продукції, готові повертатися та працювати. Вони так само шукають ресурси, щоб відновити свою діяльність. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону повідомив перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

Водночас, каже Соболевський, це буде складний сезон у аграріїв області, адже головне — це безпекове питання на полях. Тому влада шукає шляхи залучення додаткових професійних ресурсів для розмінування нашої території.

"Є певні напрацювання у обласної військової адміністрації, і я дуже сподіваюся, що нам вдасться отримати додаткове обладнання і спеціалістів, які можуть це робити. Це пришвидшить темп перевірки території, щоб фермери могли більше її використовувати. Ми працюємо над цим із початку деокупації, бо розуміли, що буде така ситуація. Зараз у нас працюють не тільки херсонські спеціалісти, а групи розмінування з усієї України", — говорить Соболевський.

Зараз влада намагається отримати обладнання з-за кордону — є спеціальні машини, які дозволяють перевіряти саме поля, де немає інфраструктури, забудови. Юрій Соболевський говорить, що це дуже допоможе фермерам області, адже це дуже велика проблема, що більшість звільненої території може бути небезпечною.

"На жаль, кожного тижня ми втрачаємо людей або ці люди отримують серйозні поранення саме через цю загрозу - це й міни, які залишили військові РФ, це й велика кількість боєприпасів, яка не розірвалася. Ми намагаємося максимально пришвидшити темп перевірки нашої території, щоб вона була безпечною. Але розуміємо, що з тими ресурсами, які зараз є, це займе дуже багато часу", — говорить Соболевський.

За словами першого заступника голови обласної ради, з фермерами працівники рятувальної служби проводять роз'яснювальну роботу, щоб вони не наражали себе на небезпеку.

"Що б ми не казали, люди все одно йдуть по дрова в лісосмуги, на свої поля та городи, йдуть до водойм, які дуже небезпечні, бо велика кількість мін саме там. Тому працівники ДСНС проводять роз'яснювальну роботу, щоб зменшити кількість нещасних випадків. Іншого немає, ми не можемо дати людям міношукачі та відправити в поля. Тут мова йде тільки про професіоналів із відповідною технікою. Нагадаю, в нас були трагічні випадки, коли сапери підривалися, і люди гинули, коли перевіряли цю територію. Тому це дуже складне питання", — каже Соболевський.

Що відомо

  • Деокуповані території Херсонської області засмічені та щільно заміновані російськими снарядами. Аграрії намагаються шукати свої методи вирішення ситуації та допомагають вибухотехнікам розміновувати поля.
  • На Херсонщині в лютому 2023 року комбайни в полі косили торішній врожай. Восени зібрати його херсонські фермери не змогли через обстріли та замінування.

Читайте також

"Ми пережили окупацію і залишаємось у себе вдома": як херсонський художник працює над творчими проєктами

Відновлюють роботу попри обстріли: як працюють магазини, торговельні точки та кав'ярні у Херсоні

Херсонська школярка виставила свої картини на аукціон для допомоги ЗСУ

"Херсон це Україна!". Історія хірурга, який працював в окупації.

"Вирішили допомогти нашим військовим": піцерія у Херсоні частину доходів передаватиме на потреби ЗСУ

Атака з безпілотника медзакладу у Херсоні та тиск на місцевих у Генічеську. 387 день війни: хроніка подій на Херсонщині

Читайте нас у Telegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок