До Львова приїхала команда американських лікарів. Вони навчатимуть українських медиків працювати з УЗД, коли пацієнт у критичному стані, та застосовувати для цього портативні прилади на місці. Проводять заняття в укритті Першого львівського медоб’єднання. Про це Суспільному розповіла заступниця директорка із анестезіологічної роботи Наталія Матолінець.
За допомогою планшета й спеціального датчика американські інструктори показують метод, завдяки якому ультразвук травмованій людині можна зробити одразу на місці. Це спеціалісти однієї із найбільших у США організацій — Товариства лікарів критичних станів. Один із інструкторів, який приїхав, аби передати свій досвід — медик із штату Вісконсин Педро Саліна.
"Я помітив, що тут є велика кількість вмотивованих спеціалістів, людей, які готові вчитися, які мають розуміння, що таке ультразвук, і які працюють з ультразвуком. Зі свого досвіду я бачу, що нам усе вдається", — каже інструктор з критичної медицини Педро Саліна.

Навчають американські лікарі цивільних та військових медиків з усієї України. Серед учнів — 25-річна Анастасія, родом із Донецька. Зараз вона працює на східному напрямку.
"Це покращення рівня професійних знань, я планую після перемоги перекваліфікуватись у анестезіолога. І надавати допомогу, маючи навички УЗД. Наразі в нас є портативні УЗД на медпункті і ми можемо так само обстежувати пацієнтів, щоб не перенаправляти всіх у лікарню, і надавати допомогу на місці, бо бійці мають якнайшвидше повертатись у стрій", — каже військова лікарка Анастасія.

Проводять заняття в укритті Першого медоб’єднання Львова. Одночасно практикують надання допомоги при різних видах травм чи станів. Таким чином мають навчити українських колег застосовувати ультразвук для пацієнтів у критичних станах, зокрема із травмами на полі бою, розповідає заступниця директора із анестезіологічної роботи Наталія Матолінець.
"Працює 6 станцій робочих, де відбувається відпрацювання практичних навичок. Працюємо із моделями, маємо симулятори патологічних станів, тобто інструктор показує, як виглядає норма, і як виглядає такий самий стан при патології. І це дає кожному із учасників відпрацювати, а потім застосовувати самостійно", — каже заступниця директорка із анестезіологічної роботи Наталія Матолінець.
Також американські лікарі подарують українським клінікам 80 портативних УЗД-апаратів. Як повідомив керівник цієї навчальної місії Хосе Діаз-Гомез, завдяки благодійникам виділили 750 тисяч доларів для навчання та забезпечення технікою. Також впродовж місії готуватимуть один курс інструкторів.

"Ми пропонуємо базовий курс використання ультразвуку та один курс, який ми будемо готувати — це поглиблений курс, це підготовка інструкторів. Це 13 лідерів, яких ми обрали, які будуть передавати свій досвід колегам тут в Україні", — каже керівник місії товариства лікарів критичних станів Хосе Діаз-Гомез.
Загалом американські лікарі проведуть три таких дводенних тренінги для окремих груп українських медиків. Проводитимуть навчання у Львові до 24 березня.
Читайте також
У Львові українських лікарів навчатимуть наданню невідкладної допомоги
На Львівщині відкрили оновлене реабілітаційне відділення для захисників України