Банки отримали рекордний прибуток за час повномасштабної війни — Опендатабот

Банки отримали рекордний прибуток за час повномасштабної війни — Опендатабот

Гроші, робота банківської системи
Гроші. Ілюстративне фото: Pexels

За рік від початку повномасштабної війни українська банківська система демонструє значне збільшення резервів та ріст прибутковості. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот з посиланням на дані НБУ.  За 2022 рік банківський сектор накопичив у своїх резервах 119 млрд грн. Це феноменальний стрибок у 35 разів проти накопичених у 2021 році 3,4 млрд грн. 90% загального прибутку все ще припадає на топ-10 банків.

За даними Опендатабот, лише 10% банків отримали збитки у січні 2023 року. Решта фінустанов загалом заробили максимальну суму за всі місяці повномасштабної війни.

“Від початку повномасштабної війни січень 2023 року став топово прибутковим для банківської системи України. Разом банки заробили у першому місяці 2023 року 14,7 млрд грн. Це понад удвічі більше, аніж за відносно мирний січень 2022 року. Тоді загальний прибуток українських фінустанов склав 7,1 млрд грн”, — йдеться в аналітичному звіті.

Майже всі банки з тих 67, що працювали у січні (наразі банки Айбокс та Форвард вже закриті), завершили місяць з позитивним балансом. Лише 7 фінустанов отримали загальні збитки у розмірі 0.3 млрд грн.

Як українські банки переживають війну, графік Опендатабот
Фото: з сайту Опендатабот

Топ-10 банків стабільно заробляють левову частку прибутку всієї системи. У перший місяць цього року фінустанови з топу заробили 90% усього прибутку  — 13 млрд грн.

Як і раніше, першість утримує “Приватбанк” із прибутком у 6,3 млрд грн. Це майже у 4 рази більше, аніж у січні 2022 року, коли “Приватбанк” мав 1,7 млрд грн прибутку.

прибуток банків за час повномасштабної війни, графік Опендатабот
Фото: з сайту Опендатабот

Всі 4 державних банки були прибуткові у першому місяці 2023 року та разом заробили 9,4 млрд грн. Їх частка у загальному прибутку склала 64%.

Лідером серед банків з іноземним капіталом із прибутком 0,7 млрд грн за січень 2023 року став “Райффайзен”. В загальному рейтингу банків він піднявся на 3 місце.

В цілому банки з іноземним капіталом заробили у січні цього року 3,4 млрд грн. Це становить 23% прибутку всіх банків.

Лише один банк з іноземним капіталом — Форвард, який має акціонерів з РФ — закінчив січень зі збитком у розмірі 0,28 млрд грн. Це більше 90% від усіх збитків українських банків за січень 2023 року. На початку лютого НБУ визнав банк Форвард банкрутом.

3 47 банків з приватним капіталом більшість — 87% — отримали у січні 2023 загальний прибуток 1,9 млрд грн. Решта банків отримали збитки у розмірі 43 млн грн.

Найуспішнішим серед банків цієї групи виявився ПУМБ. Минулий рік він завершив зі збитком 0,4 млрд грн, але вже на старті 2023 року отримав прибуток у розмірі 0,5 млрд грн. Таким чином ПУМБ повернувся в топ-10 банків країни з 61 позиції і став лідером серед банків з приватним капіталом.

Читайте також

НБУ ліквідував "Айбокс Банк"

ПриватБанк залишиться державним — Верховний Суд

На початок