На Рівненщині декомунізовують залізничну зупинку, названу на честь Миколи Приходька

На Рівненщині декомунізовують залізничну зупинку, названу на честь Миколи Приходька

На Рівненщині декомунізовують залізничну зупинку, названу на честь Миколи Приходька
Фото ілюстративне, Суспільне Рівне

На Рівненщині декомунізовують залізничну зупинку імені Миколи Приходька, що розташована на межі Здолбунова і Здовбиці й по-місцевому називається "142-й кілометр". Депутати Здолбунівської міськради вирішили перейменувати її у "Мартинівку", розповіла Суспільному начальниця відділу інформаційної політики Марина Степанюк. Це їхня рекомендація у відповідь на лист Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці.

З листом про перейменування зупинного пункту до депутатів Здолбунівської міської ради звернулося керівництво Рівненської дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці.

"Оскільки зараз триває декомунізація і Рівненська дирекція залізничних перевезень, як зазначено в листі, взялася переглядати назви своїх станцій, зупинок, чи відповідають вони цьому закону. З'ясувалося, що цей зупинний пункт офіційно названий на честь Миколи Приходька і потребує зміни назви. Тож звернулися до наших депутатів, щоб ті запропонували нову назву зупинному пункту, або розглянути їхній варіант "Здовбиця", за назвою села, яке поруч розташоване", — пояснила Марина Степанюк.

Читайте також: Здолбунів без Приходька: у місті на Рівненщині демонтували пам'ятник радянському диверсанту

З її слів, ідеться про зупинний пункт, розташований між Здолбуновим і Здовбицею, який по-місцевому називають "142-й кілометр". А офіційно — імені Миколи Приходька.

"Тому що свого часу біля нього був розташований музей Миколи Приходька. Місцеві депутати, вирішили рекомендувати Рівненській дирекції залізничних перевезень Львівської залізниці перейменувати цей зупинний пункт "Мартинівка". Тому що це назва розташованої поруч вулиці і місцева, неофіційна, назва цього району", — повідомила начальниця відділу інформаційної політики Здолбунівської міськради.

Рішення про перейменування депутати ухвалили на сесії 15 березня.

Що відомо

  • Микола Приходько родом зі Здолбунівщини, входив до радянського партизанського загону "Переможці", загинув у 23-річному віці (у 1943-му році). Був диверсантом та входив у склад загону Дмитра Медведєва — активного організатора політичних репресій та ліквідатора загонів УПА.
  • Наприкінці лютого Укрзалізниця оголосила про старт трирічної програми "Залізна українізація". У її рамках мають "повністю знищити все, що повʼязує нас з країною-агресором. Назви залізниць, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій".

Читайте також

  • На дрон чоловіку: легкоатлетка з Рівного подарує переможний кубок з марафону за найбільший донат
  • Рашизм: політолог і депутат пояснили значення і потребу юридично затвердити цей термін
  • У Рівному пропонують створити музей на честь художника УПА Ніла Хасевича. Як це бачать ініціатори

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок