“Укрзалізниця” розпочинає програму “Залізна українізація”, щоб позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Про це повідомили у пресслужбі “Укрзалізниці”.
Програма розрахована на три роки: 2023, 2024 і 2025.
"За ці три роки у декілька етапів ми хочемо повністю знищити все, що повʼязує нас з країною-агресором. Назви залізниць, позначки кілометражу, сигнальні позначки, радянські барельєфи, назви станцій", — зазначили у компанії.
Настав час позбутися неприйнятних назв станцій і зупинок
Разом з органами місцевого самоврядування "Укрзалізниця" підготує необхідні пропозиції та обере для них патріотичні назви — назви, прив'язані до історичної місцевості, назви на честь видатних українців, героїв, історичних постатей України.
"І ще. Нарешті приберемо переклад наших міст російською з фасадів станцій", — повідомили залізничники.
Замінять нумерацію кілометражу
"Чому умовно у Київській області ми бачимо кілометражні позначки на кшталт "856"? Тому що нульовий кілометр наших залізниць з тих же радянських часів обраховується від Москви. Ми виправляємо ситуацію та міняємо всі позначення в незалежній Україні", — пояснили у компанії.
Відлік українських залізниць буде починатися від Центрального вокзалу станції Київ-Пасажирський, де встановлено нульову позначку.
Квитки за міжнародними стандартами
Скоро на українських залізничних квитках не буде написів російською мовою, як того вимагають застарілі нормативні акти.
"Вважаємо більш коректним варіантом їх дублювання загальновизнаною міжнародною мовою — англійською. Відповідні документи ми швидко підготуємо для затвердження урядом України", — зазначили в "Укрзалізниці".
Заміна позначень світлофорів, умовних адрес і скорочень
"Поступово переходимо від радянської системи залізничних умовних позначень та сигналів до загальноєвропейської. Для цього буде змінено не лише візуальний їх вигляд, а й всю технічну та експлуатаційну документацію", — розповіли в "Укрзалізниці".
Більше не буде, наприклад, позначок "Ч" на залізничних світлофорах, адже в Україні немає "чьотної" колії, є парна.
Пресслужба перевізника повідомила, що вже зроблено
- вивчено юридичні та технічні аспекти;
- опрацьовано інформацію про об’єкти, що потребують українізації;
- створено комплексну програму українізації залізниці.
“Так, це буде велика робота, до проведення якої ми вже готові. Але ж і ефект від неї однозначно вартий і ціни, і зусиль. І її навіть порівняти не можна з ціною, яку всі ми платимо сьогодні за остаточне “прощавай, Росіє”, — сказав керівник “Укрзалізниці” Олександр Камишін.
Читайте також
США виділили Україні 460 млн доларів, Резніков прогнозує контрнаступ в наступні місяці. 363 день війни. Онлайн
"Залізна евакуація": письменник з Рівного презентує книги на вокзалах. Почав з Києва