США оприлюднили карту з приблизним місцем розташування збитого безпілотника MQ-9 Reaper

США оприлюднили карту з приблизним місцем розташування збитого безпілотника MQ-9 Reaper

Карта місця падіння збитого безпілотника MQ-9 Reaper
Карта місця падіння збитого безпілотника США MQ-9 Reaper. Фото: з Твіттера USAFE-AFAFRICA

Військово-повітряні сили США опублікували графічну карту з приблизними місцем і часом зіткнення безпілотника MQ-9 Reaper з російським винищувачем та подальшого падіння дрона в Чорне море. Про це пише CNN.

Командування ВПС США в Європі у своєму твіті зазначило, що "точки на карті нанесені не в масштабі, відстані, вказані в текстових полях, є оцінкою місця інциденту".

Раніше американські військові оприлюднили нещодавно розсекречене відео зіткнення безпілотника з російським винищувачем над Чорним морем у вівторок, 14 березня.

У той час як офіційні особи США заявляють, що вони, швидше за все, не зможуть підняти збитий безпілотник, Росія заявила, що рішення про те, чи піднімати його з Чорного моря, буде приймати Міністерство оборони Росії, зазначає CNN.

Що відомо про перехоплений безпілотник США над Чорним морем

Зранку 14 березня два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне перехоплення безпілотного літака розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який діяв у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем.

У командуванні Військово-повітряних сил США в Європі заявили, що один із російських літаків Су-27 влучив у пропелер MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені збити MQ-9 у міжнародних водах.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що внаслідок інциденту є певні пошкодження у російського літака.

У Міноборони РФ заявили, що американський безпілотник летів над акваторією Чорного моря в районі Кримського півострова у напрямку Державного кордону Російської Федерації. Там повідомили, що у повітря підняли винищувач. Унаслідок різкого маневрування безпілотний літальний апарат MQ-9 начебто перейшов у некерований політ із втратою висоти і зіткнувся з водною поверхнею.

“Російські винищувачі бортового озброєння не застосовували, з безпілотним літальним апаратом у контакт не вступали і благополучно повернулися на аеродром базування”, — йдеться у заяві росіян.

Читайте також

Російський літак Су-27 зіткнувся з безпілотником США над Чорним морем. Що відомо

США дистанційно видалили дані з безпілотника MQ-9 Reaper перед падінням у Чорне море — CNN

Росія спробує дістати уламки безпілотника США, що впав у Чорне море

На початок