В одній із громад Черкащини для дітей-переселенців створили освітній хаб

В одній із громад Черкащини для дітей-переселенців створили освітній хаб

В одній із громад Черкащини для дітей-переселенців створили освітній хаб
Суспільне Черкаси

В одній зі шкіл Смілянщини створили освітній хаб, де проводять психологічні тренінги, заняття для згуртування та адаптації дітей-переселенців. Директорка Вікторія Підмогильна розповіла Суспільному, як відбувається робота в Хабі.

На групових заняттях із психологом дітям допомагають краще адаптуватися у новому середовищі. Одинадцятикласниця Дар’я Лісовська рік тому переїхала з Маріуполя.

"Деякі люди іноді забувають про своє життя і дуже сильно поглинаються війною, накопичують негативні емоції. Це погано. А на цьому тренінгу нам допоможуть з цим", – розповіла Лісовська.

Дев’ятикласник Олександр Кононенко прийшов підтримати нових друзів.

"Тут люди всі спілкуються між собою, всі об’єднанні однією ціллю – зробити життя переселенців краще", – сказав Олександр.

Освітній хаб створили для дітей-переселенців
Освітній хаб для дітей-переселенців створили на Черкащині. Суспільне Черкаси

Херсонець Олександр Ковтун іноді використовує хаб для навчання.

"Погано вмію робити презентації, якісь доповіді писати чи робити й відправляти такі роботи з дому, я приходжу сюди, щоб мені допомогли з чимось чи я зміг відправити домашнє завдання", – пояснив дев'ятикласник Олександр.

Після повернення до очного навчання з учнями почали працювати працівники соціально-психологічної служби Олена Козова та Ольга Орлова. Діти-переселенці мають вже від такої роботи помітні зміни.

"Вони до педагогів відкритіші стали і один до одного. Вже з цікавістю до школи, до того що відбувається в цьому закладі. Таке офлайн проведення занять має свої переваги", – розповіла психологиня Ольга Орлова.

У школі навчається 978 учнів, 40 з них – переселенці. Для їхніх потреб освітній хаб створили за місяць. Міжнародна організація Юнісеф передала для навчання 25 ноутбуків.

"Всі можуть сюди приходити продовжувати навчання, зустрічатися онлайн зі своїми друзями, які сьогодні по всій території України, спілкуватися з учителями своєї школи", – розповіла директорка школи Вікторія Підмогильна.

Освітній хаб для дітей-переселенців створили на Черкащині
Освітній хаб для дітей-переселенців створили на Черкащині. Суспільне Черкаси

Керівниця закладу розповіла, що є плани щодо розширення видів діяльності у хабі.

"Міжнародна організація Юнісеф планує профінансувати 6 годин на тиждень української мови і літератури та окремо математики виключно для консультацій із внутрішньо переміщеними дітьми, для того, щоб вони могли покращити свої знання", – розповіла Підмогильна.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок