Престиж, впевненість чи надбавка: що дає процедура сертифікації вчителям Черкащини

Престиж, впевненість чи надбавка: що дає процедура сертифікації вчителям Черкащини

Престиж, впевненість чи надбавка: що дає процедура сертифікації вчителям Черкащини
Суспільне Черкаси

47 вчителів початкових класів Черкащини подали заявки на участь у сертифікації, розповіла Суспільному начальниця управління держслужби якості освіти області Оксана Компанієць. Для кожного регіону є певна квота учасників. Її заповнили ще в перший день реєстрації.

Вчителька початкових класів Вікторія Сахно четвертий рік працює у міській гімназії №9. Сертифікацію успішно пройшла торік, аби перевірити свої знання.

"Сертифікація — певний поріг в тому, наскільки я володію знаннями і як оцінюють їхній рівень колеги. Якщо я пройшла сертифікацію, значить в правильному напрямку працюю, в мене є робочий потенціал", — розповіла Вікторія Сахно.

Сертифікація вчителів Черкащини

Учні Вікторії Богдан Воронов та Микита Базаров діляться думками про свою вчительку:

"Вона добра, хороша, ніколи не кричить, вона з нами гралася один раз, всьому вчить", — розповів Микита.

"Добра і строга", — додав Богдан Воронов.

Сертифікація вчителів Черкащини
Суспільне Черкаси

Колега Вікторії Юлія Слюсаренко лише подала документи для участі у сертифікації. Жінка працює в школі 17-й рік та вважає, що вчитися потрібно завжди.

"Вчитель – це людина, яка весь час вчиться, тому ми повинні весь час вчитися, тому що зараз сучасний світ не стоїть на місці і ми йдемо в ногу зі своїми учнями, також розвиваємось так, як і вони", - розповіла вчителька.

Її учениця Єва, окрім освіченості, цінує й інші якості педагога.

"Хорошою доброю милою гарною допомагати, будь ласкавою", — сказала учениця.

Сертифікація вчителів Черкащини
Суспільне Черкаси

У 9 гімназії працює четверо сертифікованих педагогів початкових класів. Цьогоріч одна вчителька подала заявку на участь, розповідає директорка школи Ірина Топчій.

"Сертифікований вчитель" навіть звучить престижно, по-друге, це і підвищення авторитету в очах батьків, в очах колег, додає впевненості в своїй роботі вчителя", — розповіла директорка 9-Ї гімназії Ірина Топчій.

Сертифікація дає змогу оцінити професійну майстерність вчителя, говорить начальниця управління держслужби якості освіти області Оксана Компанієць. Цього року перевірити свої знання зможуть педагоги української мови та математики:

"Сертифікація дає вчителю, який успішно пройшов її право на позачергову атестацію, тобто, підвищення своєї кваліфікаційної категорії або підтвердженням права на 20 відсоткову надбавку до заробітної плати".

За словами Оксани Компанієць, оцінка знань відбуватиметься у три етапи, вже визначено дати складання першого із них – зовнішнього незалежного оцінювання.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок