Оглядають собак: у Кропивницький приїхала команда єдиного в Україні військового шпиталю ветеринарної медицини

Оглядають собак: у Кропивницький приїхала команда єдиного в Україні військового шпиталю ветеринарної медицини

Оглядають собак: у Кропивницький приїхала команда єдиного в Україні військового шпиталю ветеринарної медицини
Військовий ветеринарний лікар Володимир Білецький оглядає службову собаку у Кропивницькому / 14 березня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Оглянути собак у кінологічний центр поліції Кіровоградської області на три дні приїхала команда Першого військового шпиталю ветеринарної медицини з Хмельницького на чолі із заслуженим ветеринарним лікарем України, професором Кирилом Чумаковим. Шпиталь створили на початку повномасштабної війни. Працівники надають допомогу тваринам на лінії фронту, евакуйованим та собакам, які працюють у поліції, з рятувальниками та вибухотехніками.

Кирило Чумаков сказав, що базовий шпиталь створили у другий день повномасштабного вторгнення РФ в Україну на базі районної державної лікарні ветеринарної медицини: "Ми не мали нічого. Поступово пристосовувались до військового ритму. Було дуже тяжко – не було ані транспорту, ані апаратури".

Одними з перших, хто допоміг шпиталю, сказав, були співаки Олександр Пономарьов та Михайло Хома (Дзідзьо – ред.): "Приїхали, подивились, походили по вольєрах, запитали – на чому ми їздимо на передову. Я відповів, що власної машини не маємо. Через чотири дні у нас вже був стаціонар-бус, реанімобіль. Тоді я зрозумів силу мистецтва. Нині ми маємо один автомобіль, другий, третій, стаціонарне відділення, дві виїзні групи, групу, яка залишається на базі. У нас в стаціонарі зараз перебувають більше 20 поранених тварин".

Фінансово та обладнанням шпиталю допомагають українські та закордонні благодійники. Зарплату 22 працівникам, об’єднаним у три бригади, платить Держпродспоживслужба, розповів керівник.

Читайте також: "За 30 років я не бачив стільки біди в тварин, скільки побачив за 3 місяці війни", – ветлікар Кирило Чумаков.
У Кропивницькому працює команда Першого військового шпиталю ветеринарної медицини з Хмельницького
Керівник Першого військового шпиталю ветеринарної медицини Кирило Чумаков. Фото: Суспільне Кропивницький

Військовий ветеринарний лікар Тимофій Загородний розповів, що тяжкохворих тварин із прифронтових регіонів до госпіталю возять реанімобілем: "Бо часто там не буває достатньої кількості відповідних препаратів, інструментів, відповідної кваліфікації спеціалістів. В реанімобілі ж є все необхідне".

Зі слів лікаря, допомагали тваринам в Ірпені, Сумах, Чернігові: "Потрапляли під обстріл, але машина ціла – ми ніби під куполом їхали. Заблукали, ледь на підконтрольну російським військовим територію не заїхали".

У Кропивницькому працює команда Першого військового шпиталю ветеринарної медицини з Хмельницького
Військовий ветеринарний лікар Тимофій Загородний розповідає про реанімобіль. Фото: Суспільне Кропивницький

Керівник шпиталю задоволений станом здоров’я тварин у кінологічному центрі Кропивницького: "У Кропивницькому я вперше, хоча об’їздив чи не всі кінологічні центри Нацполіції, Нацгвардії і Збройних сил України. Моє питання – здоров’я цих тварин. Мій висновок – у Кропивницькому є кінологічна служба. Тому що кінологічної служби не буде, коли будуть хворі тварини".

Місія шпиталю, зі слів Кирила Чумакова – диспансеризаціямедичне обслуговування службових собак: "Адже ці собаки разом з людьми, нашими військовими, ведуть нас до перемоги. Якби не було їх, було б набагато більше смертей".

Що відомо

За інформацією начальника кінологічного центру поліції Кіровоградської області Артема Матвєєва ветлікарі оглянуть усіх 18 собак центру, двох собак рятувальників, двох – корпусу оперативно-раптової дії та одну собаку, яка працює з вибухотехніками: "Це люди, які дуже розуміються на ветеринарний медицині. Це доценти, професори. Загалом, вони допомагають службовим собакам на лінії фронту, оперують прямо там. Але їздять і у більш віддалені від фронту місця, щоб надати допомогу службовим собакам".

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок