"Ексрегіонал" і ректор. Шмигаль запропонував Раді нового очільника Міносвіти

"Ексрегіонал" і ректор. Шмигаль запропонував Раді нового очільника Міносвіти

"Ексрегіонал" і ректор. Шмигаль запропонував Раді нового очільника Міносвіти
. Вікіпедія

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пропонує Верховній раді призначити міністром освіти і науки 47-річного Сергія Шкарлета, який є ректором Чернігівського національного технологічного університету, колишнім "регіоналом" і ексрадником колишнього очільника МОН Дмитра Табачника.

Відповідний проєкт постанови №3675 "Про призначення Шкарлета С. М. міністром освіти і науки України" зареєстрованій у Верховній раді 17 червня.

Раніше, 10 червня, президент Володимир Зеленський зустрівся зі Шкарлетом у ході візиту до Чернігівського національного технологічного університету. Депутат від Слуги народу Роман Грищук розповів, що 16 червня Шкарлет був на засіданні їхньої фракції.

"Шкарлет був єдиний на засіданні фракції. Голосування не було, він відповідав на питання: і про голосування в Партії регіонів, і про балотування від БПП, і про плагіат, і про перші кроки на посаді міністра", — розповів Грищук і додав, що деякі члени фракції не підтримують це призначення, однак інших претендентів немає.

Економіст, професор і доктор економічних наук Шкарлет народився в 1972 році в Узбекистані. Обіймає посаду ректора Чернігівського державного технологічного університету з 2010 року. На час призначення був наймолодшим ректором України.

З липня 2001 року був ректором Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, а з вересня 2006 — професором кафедри менеджменту того ж навчального закладу.

Крім того, Шкарлет балотувався у депутати Чернігівської обласної ради від Партії регіонів, заявляв, що підтримував експрезидента-втікача Віктора Януковича на виборах 2004 року і "поділяє погляди і принципи цієї партії".

У 2013 році Янукович своїм указом присвоїв пану Шкарлету почесне звання "Заслужений діяч науки і техніки України" за "вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю". Нагороду йому вручав Табачник, радником якого був Шкарлет. Табачник відомий своїми українофобськими та проросійськими поглядами, відкрито виступав проти Революції Гідності 2013-14 років і знаходиться у всеукраїнському розшуку з липня 2015 року. З 2014 року переховується від українських правоохоронців у Росії.

У 2015 році Шкарлет балотувався до Чернігівської обласної ради 7-го скликання від Блоку Петра Порошенко.

Що відомо

  • З 25 березня тимчасовою виконувачкою обов'язків міністерки освіти і науки України є Любомира Мандзій, яка з 11 вересня 2019 була заступницею очільника МОН.
  • Президент України Володимир Зеленський на пресконференції 20 травня заявив, що в Україні "кадровий голод".
На початок