Відсудив майже 181 тисячу гривень: чому депутат Харківської облради вимагав матеріальну компенсацію від прокуратури

Відсудив майже 181 тисячу гривень: чому депутат Харківської облради вимагав матеріальну компенсацію від прокуратури

Відсудив майже 181 тисячу гривень: чому депутат Харківської облради вимагав матеріальну компенсацію від прокуратури
Суспільне Харків

Депутат Харківської облради Альберт Кононенко просив компенсувати йому завдану моральну шкоду, тому що майже 2,5 роки перебував під слідством. Він аргументував свій позов тим, що втратив статус особи з інвалідністю, не міг забезпечувати свою родину та був вимушений змінити місце проживання через загрозу та небезпеку для життя.

Про це йдеться у рішенні Ленінського райсуду Полтави, яке оприлюднили в Єдиному держреєстрі судових рішень.

27 місяців під слідством

У судовому рішенні зазначено, що Альберт Кононенко звернувся до суду з позовом щодо відшкодування шкоди, "завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури".

Суд встановив, що 30 січня 2018 року Кононенку вручили підозру у незаконному заволодінні чужим майном за попередньою змовою та "відмиванні" доходів, одержаних незаконним шляхом. 23 лютого 2018 року Кононенка оголосили у розшук.

Депутат облради відсудив у прокуратури Харківщини майже 181 тисячу гривень моральної шкоди

19 травня 2020 року за постановою обласної прокуратури Харківщини кримінальне провадження закрили через відсутність складу кримінального правопорушення.

У тексті рішення вказано, що Кононенко сплатив за правову допомогу 1 млн 425 тис. гривень адвокатському бюро Юрія Кісельова, що підтверджується рахунками та квитанціями.

"Втратив статус особи з інвалідністю та не міг забезпечувати родину"

Моральну шкоду Кононенко оцінив у розмірі 5 млн гривень, зазначивши, що дії правоохоронних органів призвели до того, що він втратив статус особи з інвалідністю другої групи, який отримав у 2008 році, сказано у судовому рішенні.

Також у тексті рішення зазначається, що як наслідок втрати статусу Кононенко не міг отримати необхідну медичну допомогу.

Депутат облради аргументував свої вимоги тим, що з лютого 2018 року по червень 2020 року перебував у національному розшуку, а відомості про це були внесені до відповідних електронних систем органів МВС, прокуратури, Держприкордонної служби тощо.

Депутат облради відсудив у прокуратури Харківщини майже 181 тисячу гривень моральної шкоди
Суспільне Харків

У тексті судового рішення йдеться, що персональні дані Альберта Кононенка та інформація про збір документів прокуратурою для оголошення його у міжнародний розшук були розміщені на сайті "Миротворець".

"Тривалі дії з боку посадових осіб органів досудового розслідування призвели до значних моральних страждань, втрати налагоджених зв'язків із родиною, друзями та близькими, завдали психологічних травм. Кононенку довелося змінити місце проживання у зв'язку із небезпекою для життя. Внаслідок чисельних обшуків та допитів зруйнувались відносини із членами родини", — такі аргументи наведені у тексті рішення.

У судовому рішенні зазначається, що, зі слів позивача, він втратив можливість забезпечувати родину, а також авторитет серед оточення та виборців, його відсторонили від виконання обов'язків голови комісії облради й депутата.

Депутат облради відсудив у прокуратури Харківщини майже 181 тисячу гривень моральної шкоди
Харківська облрада

"Внаслідок застосування запобіжних заходів не міг вільно пересуватися в межах України та за кордоном, протягом трьох років перебував у невизначеному стані", — наводиться аргументація позову у судовому рішенні.

Крім моральної шкоди депутат облради просив суд стягнути на його користь з казначейської служби 1 млн 425 тис. гривень матеріальної компенсації — суму, яку він сплатив своїм захисникам у суді.

Представник Харківської обласної прокуратури позовні вимоги визнав частково. Він вважає, що у позивача є право на відшкодування моральної шкоди.

"Позивач необґрунтовано завищив суму"

Суд прийшов до висновку, що витрати на правову допомогу необґрунтовані, а позивач не довів, що вони були необхідними та неминучими.

Крім того, представник Держказначейської служби зазначив, що депутат необґрунтовано завищив суму, яка підлягає відшкодуванню, йдеться у рішенні.

Суд врахував, що Кононенко перебував під слідством протягом 27 місяців.

Суддя зробила висновок, що відшкодування моральної шкоди у розмірі 5 млн гривень є завищеними та необґрунтованими.

Суд прийняв рішення задовольнити позов Альберта Кононенка частково — стягнути на його користь з Держказначейської служби 180,9 тис. гривень моральної шкоди. Ця сума відповідає мінімальній зарплаті за 27 місяців.

Що відомо

  • У вересні 2018 року прокуратура Харківщини повідомила про проведення досудового розслідування за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України, в яких фігурував тодішній депутат Альберт Кононенко. Йшлося про незаконне заволодіння чужим майном за попередньою змовою та легалізацією доходів, отриманих незаконним шляхом. Кононенко виїхав з країни, його оголосили у розшук.
  • 24 липня 2020 року Альберт Кононенко вперше з моменту свого від'їзду з'явився на сесії онлайн. Він заявив, що справи проти нього закриті, і були сфабриковані.
  • 11 грудня 2020 року, коли Альберт Кононенко повернувся у Харків, його обрали першим заступником голови Харківської облради. Тоді головою облради був Артур Товмасян.
  • 25 листопада 2021 року Харківська облрада звільнила першого заступника голови Альберта Кононенка.
  • На сесії обласної ради 3 грудня 2022 року Альберта Кононенка виключили з фракції політичної партії "Блок Кернеса — Успішний Харків!".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок