На Закарпатті минулого року вакцинували близько 80 відсотків дітей від кору, паротиту та краснухи

На Закарпатті минулого року вакцинували близько 80 відсотків дітей від кору, паротиту та краснухи

На Закарпатті минулого року вакцинували близько 80 відсотків дітей від кору, паротиту та краснухи
Фото: Суспільне Ужгород

70 щеплень від кору, паротиту та краснухи зробили дітям за два місяці цього року в Ужгородській сімейній амбулаторії №6. Про це Суспільному розповіла керівниця закладу Тетяна Пшенична. За її словами, впродовж 2022-го зробили 386 щеплень. Головна епідеміологиня Закарпаття Вікторія Тимчик розповіла, що наразі в області є близько семи тисяч доз вакцини від кору, паротиту та краснухи.

Ужгородка Людмила Попович привела на щеплення свою шестирічну дочку Яну. "Восени готуємося в перший клас, тому прийшли на планове щеплення від кору, паротиту та краснухи. Всі щеплення робили за планом, не було такого, щоб чогось не було в наявності", — каже жінка.

Старша медична сестра ужгородської амбулаторії №6 Світлана Котюк каже: наразі у наявності є всі вакцини.

На Закарпатті минулого року вакцинували 80 відсотків дітей від кору, паротиту та краснухи
Фото: Суспільне Ужгород

"Щеплення робимо майже щоденно. Відмовників від нього наразі майже нема. Його роблять як річним, так й шестирічним. Кому не зробили вчасно, тому дороблюємо й у півтори і у два роки. За 2022 рік у нас було зроблено 386 щеплень проти кору, за січень ми зробили 30, а за лютий — 40", — ділиться керівниця амбулаторії №6 Тетяна Пшенична.

Загалом на Закарпатті минулого року щепили проти кору, паротиту та краснухи близько 80-ти відсотків дітей, каже головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик. "У 2022 році наші показники охоплення становили 78% від запланованих у віці 1-го року, а також 76 % від запланованих у віці 6 років. Звичайно, що порівнюючи з 2021 роком показники є нижчими на 4 і 9 відсотків. Трохи у другій половині року ми відчували деякі перебої з надходженням вакцини, але ситуація виправилася у листопаді минулого року і ми закінчили 2022 рік з забезпеченістю майже 93% від річної потреби" — каже жінка.

За словами Вікторії Тимчик, наразі в області є близько семи тисяч доз вакцини від кору, паротиту та краснухи. Батьки дітей, яких вчасно не щепили можуть зробити в будь-якій амбулаторії Закарпаття.

Читайте також:

  • Російський Су-27 збив безпілотник США над Чорним морем, Польща невдовзі передасть Україні МІГ-29. 385 день війни. Онлайн;
  • РФ продовжує підтримувати програму наступальної біологічної зброї — Держдеп США;
  • "Я вважаю, що моя місія — захищати Україну!" Історія добровольця Олександра, багатодітного батька;
  • Перекинувся через капот одного авто і потрапив під наступне. На трасі "Київ-Чоп" у ДТП загинув 56-річний закарпатець.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок