ЄС нарощує імпорт зброї на тлі російсько-української війни — Ігор Козій

ЄС нарощує імпорт зброї на тлі російсько-української війни — Ігор Козій

Ігор Козій, військовий експерт
Військовий експерт Ігор Козій. Фото: uatv.ua

Минулого року Україна стала третім найбільшим імпортером озброєння у світі завдяки військовій допомозі від європейських партнерів та США. Про це йдеться у дослідженні Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI). Про те, як це вплинуло на модернізацію озброєння в країнах НАТО Українському радіо розповів експерт з військових питань Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій.

На початку повномасштабного вторгнення Україна опинилась без достатньої кількості зброї й звернулася до держав-членів НАТО.

"Перші партії озброєння, які пішли в Україну — це була радянська зброя. Танки у більшості своїй були Т-72. Коли наші західні партнери почали віддавати своє озброєння то постало питання, що їм також треба захищатися", — каже Козій. Тож сьогодні у Європі відбувається модернізація застарілого озброєння.

"Європейські країни почали більше купувати й виробляти нову та технологічну зброю".

Посилилися дослідження за такими напрямками, як створення лазерної зброї та космічні безпілотні платформи. Наступним кроком буде розташування високоенергетичного озброєння на космічному угрупованні для знищення ракет стратегічного призначення на відповідних траєкторіях, підсумував Козій.

Читайте також

На початок