Індексація пенсій: на Житомирщині пенсійні виплати зросли від ста до півтори тисячі гривень

Індексація пенсій: на Житомирщині пенсійні виплати зросли від ста до півтори тисячі гривень

Індексація пенсій: на Житомирщині пенсійні виплати зросли від ста до півтори тисячі гривень
Суспільне Житомир

З першого березня 2023 року на Житомирщині пенсійні виплати зросли від ста до півтори тисячі гривень. Підвищення пенсії отримали майже 303 тисячі жителів області. Середній розмір підвищення пенсійних виплат – 508 гривень. Про це Суспільному розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Іван Заінчковський.

За його словами, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області проведено індексацію пенсій, підвищення розмірів мінімальних пенсій по інвалідності колишнім військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, збільшення рівня мінімальних пенсійних виплат окремим категоріям пенсіонерів. Мінімальний розмір підвищення пенсійних виплат – від ста гривень, максимальний – до півтори тисячі гривень. З першого березня 2023 року пенсії перераховано за коефіцієнтом збільшення середньої заробітної плати в Україні у розмірі 1,197.

"До пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" за зверненнями, що надійшли до 31 грудня 2022 року включно, розмір яких не підвищився з першого березня 2023 року, встановлено щомісячну доплату в розмірі 100 грн", – говорить Іван Заінчковський.

Зі слів начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Івана Заінчковського, з першого березня встановлено доплати до мінімальних розмірів виплат пенсіонерам:

  • які досягли віку 65 років, не працюють, отримують пенсію та мають повний страховий стаж 30-35 років;
  • яким виповнилося 80 років отримують пенсію та мають страховий стаж 20-25 років;
  • віком від 70 до 80 років, які отримують пенсію та мають страховий стаж 30-35 років;
  • віком до 70 років, працюючим, які мають страховий стаж 30-35 років та особам з інвалідністю І групи;
  • іншим категоріям пенсіонерів, які не працюють, незалежно від віку та закону, відповідно до якого призначено пенсію.

"Щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого перераховуються у межах максимального розміру щомісячної страхової виплати, що становить чотири мінімальні заробітні плати. Але розмір збільшення, в результаті перерахування, виплат не може перевищувати півтори тисячі гривень", – каже начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Також проведуть перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам з першого квітня 2023 року, а з першого липня підвищенню на коефіцієнт 1,197 підлягають пенсії призначені відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядуванням", "Про статус народного депутата України" та "Про наукову і науково-технічну діяльність".

"Перерахунок пенсійних виплат проведено для 326,2 тисячі "цивільних" пенсіонерів. Підвищення отримали 302,7 тисячі громадян. Також, проведено перерахунок 26,1 тисячі пенсіонерів силових структур, в результаті чого розмір пенсії зріс у 22,9 тисячі осіб. Середній розмір підвищення пенсій "військових" пенсіонерів становить 1074,59 гривні ", – говорить Іван Заінчковський.

Перерахунок пенсій проведено за матеріалами пенсійних справ, без додаткових звернень пенсіонерів.

Читайте також

  • Вилучили продукції на 30 мільйонів: в Житомирі припинили роботу підпільного цеху з виробництва електронних цигарок.
  • Наїхав автомобіль-бетонозмішувач: у Житомирі на пішохідному переході смертельні травми отримала пенсіонерка.
  • На Житомирщині сімейні лікарі долучаються до надання психологічної допомоги.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок