У Хмельницькому працює соціальне таксі: хто може скористатися послугою

У Хмельницькому працює соціальне таксі: хто може скористатися послугою

У Хмельницькому працює соціальне таксі: хто може скористатися послугою
Фото: Суспільне Хмельницький

Двісті сімдесят три жителі Хмельницької тергромади нині користуються соціальним таксі. Безкоштовно скористатися транспортними послугами можуть люди з інвалідністю. Доступні вони й для внутрішньо переміщених осіб, зареєстрованих у громаді.

Про це Суспільному розповіла менеджерка проєкту Наталія Соколовська.

Хмельничанин Олександр Дарморос, який отримав поранення під час виконання бойового завдання в зоні АТО, сідає в соціальне таксі та їде на реабілітацію до одного з лікувальних закладів громади. Дорогою розповідає, як часто користується транспортними послугами.

"Дуже часто треба кудись їхати, і в суспільстві існує така думка, якщо людина з інвалідністю, то все, в неї все склалося, в неї все добре, вона сидить удома, в неї пенсія, і куди там ще треба їхати, що тобі взагалі треба, якщо ти там не бачиш, чи не можеш ходити. І це я не з чуток кажу, це мені знайомі прямо в очі казали. Ми ті самі люди, в нас ті самі потреби, в нас просто обмежені можливості", — розповідає Олександр Дарморос.

Хмельничанин Олександр Дарморос, який отримав поранення під час виконання бойового завдання, сідає в соціальне таксі
Хмельничанин Олександр Дарморос, який отримав поранення під час виконання бойового завдання, сідає в соціальне таксі. Фото: Суспільне Хмельницький

Поряд з Олександром Дарморосом – його дружина Олеся, розповіла, завжди намагається супроводжувати чоловіка в справах, у пригоді стає соціальне таксі.

"Це нам підходить, і насправді дуже допомагає. Тому що, так, існує такий стереотип, що людина з інвалідністю чомусь має сидіти вдома, їй нічого не потрібно, нікуди не потрібно, якщо щось, то хтось може зробити це за неї. Ну, насправді це не так. Це просто супер, що є соцтаксі. Хотілося б, щоб у них збільшився парк, і була можливість більшу кількість категорій людей возити", — розповідає Олеся Дарморос.

Два роки працює за кермом соцтаксі водій з сорокарічним стажем Михайло Гордійчук.

"У нас робота пов’язана з таким служінням. Ті люди, яких ми переводимо, потребують не лише, щоб їх перевезли з одного місця в інше, а потребують якоїсь поради. Кожна людина хоче розказати про свою проблему, хочеться дати людині якусь пораду, хочеться заспокоїти", — каже водій соціального таксі.

Проєкт "Соціальне таксі" в Хмельницькій тергромаді діє в межах соцзамовлення за фінансової підтримки міської ради, виконувачем його є благодійний фонд "Карітас", розповіла менеджерка проєкту Наталія Соколовська.

Соціальне таксі працює для дорослих і для дітей з інвалідністю
Соціальне таксі працює для дорослих і для дітей з інвалідністю. Фото: Суспільне Хмельницький

"Соціальне таксі діє з 2016 року. На цей час ми можемо перевозити осіб з інвалідністю першої групи, незалежно від виду захворювання. І осіб з інвалідністю інших груп, де в програмі реабілітації вказано, що людина пересувається на візку", — розповідає Наталія Соколовська.

За словами Наталії Соколовської, соціальне таксі працює і для дітей з інвалідністю, незалежно від виду захворювання. Його функції, говорить менеджерка проєкту, виконує чотири автомобілі, кожен з яких у день отримує 10 замовлень, приймають їх за два-три дні до поїздки.

"Кожна людина, яка перебуває в нашому реєстрі та отримала рішення, може в місяць здійснювати 16 поїздок. Особи, які проходять лікування гемодіалізом, можуть користуватися соціальним таксі 24 рази на місяць. Соціальним таксі можна їздити в медичні установи, державні установи, банки, управління праці, пенсійний фонд", — розповідає Наталія Соколовська.

Послугами соцтаксі в Хмельницькій тергромаді користується двісті сімдесят три жителі громади
Послугами соцтаксі в Хмельницькій тергромаді користується двісті сімдесят три жителі громади. Фото: Суспільне Хмельницький

Аби скористатися послугою соціального таксі в Хмельницькій тергромаді, говорить головна спеціалістка управління праці та соціального захисту населення Людмила Марченкова, треба звернутися з документами до однієї з громадських приймалень обласного центру.

"У нас є три приймальні: на Інститутській, 18, Перемоги, 10Б і Шевченка, 99. Приносите документи, заповнюєте заяву, якщо людина не може заповнити заяву, наш спеціаліст допомагає їй. Здає документи й Управління праці надає рішення про дозвіл надання такої соціальної послуги", — каже Людмила Марченкова.

Нині, послугами соцтаксі в Хмельницькій тергромаді, за словами менеджерки проєкту Наталії Соколовської, користується двісті сімдесят три жителі громади, понад 30 з яких – внутрішньо переміщені особи.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте такожУ центрі Хмельницького містяни можуть власноруч посадити дерева

  • Аграрії Хмельниччини розпочали підготовку до весняно-польових робіт 2023 року
  • У середмісті Хмельницького готують лунки для висадки рожевих каштанів

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок