"Якщо грати, то по-великому". 18-річний метальник диска Михайло Брудін – про "срібло" Кубка Європи серед молоді

"Якщо грати, то по-великому". 18-річний метальник диска Михайло Брудін – про "срібло" Кубка Європи серед молоді

Ексклюзивно
"Якщо грати, то по-великому". 18-річний метальник диска Михайло Брудін – про "срібло" Кубка Європи серед молоді
Photo by Jurij Kodrun/Getty Images for European Athletics

18-річний легкоатлет завершив змагання не лише з медаллю, а й з рекордом.

Український метальник диска Михайло Брудін – чемпіон Європи U18 і бронзовий призер чемпіонату світу U20 у 2022 році. На початку цього сезону легкоатлет вперше виступив на змаганнях серед молоді (до 23 років), тобто протистояв суперникам, які були старші за нього на п'ять років.

Попри це, на Кубку Європи з метань у португальській Лейрії 18-річний Брудін виграв "срібло" з результатом 58.60 метра. Цей показник став ще і його особистим рекордом – попередній він перевершив одразу на два метри.

Читайте також: Україна здобула першу нагороду на Кубку Європи з метання: "срібло" Михайла Брудіна в метанні диска серед молоді

Про роботу з "дорослим" снарядом, міжсезоння в Іспанії та ключові старти у 2023 році – український легкоатлет розповів у ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт.

  • Про підготовку до Кубка Європи та тренувальний процес в Іспанії

"Зимове міжсезоння ми провели в Іспанії. Уже рік ми живемо тут, адже в Дружківці вже нічого немає, нашого спортцентру більше не існує. Ми не можемо повернутись до України [через повномасштабне вторгнення], хоча в Дружківці в нас були хороші умови для тренувань, зокрема, і взимку. На жаль, доводиться тренуватись в Іспанії зараз.

В Іспанії дуже хороші умови. Є сітка, аби метати взимку в приміщенні, є два сектори для метань на вулиці. У це міжсезоння ми більше зробили упор на метання, а не на штангу, адже була така можливість. Це дуже добре, і я думаю, що влітку це дасть результат. Саме тоді буде чемпіонат Європи серед юніорівЗмагання проходитимуть із 7 до 10 серпня. у Єрусалимі.

До Кубка Європи ми розпочали підготовку ще в грудні, почали метати «двійку»Диск вагою у два кілограми, із яким виступають на дорослому рівні. До цього Михайло здебільшого метав снаряди вагою 1.75 кг і 1.5 кг., важчі снаряди. Я задоволений тим результатом, який показав [на Кубку Європи]. Так, на тренуваннях я метав трохи далі, але, на мій погляд, 58 метрів із двома кілограмами у 18 років – це дуже хороший показник".

  • Про метання «дорослого» снаряда

"Це різний розмір дисків, у першу чергу. Коли ти тренуєшся з 1.750 кг, рік його метаєш, а потім береш «двійку» до рук, то вона здається тобі дуже великою та важкою. У мене була така ситуація, але ми багато тренувались, метали-метали-метали. Іноді брали «млинець» у два з половиною кілограми. Уже коли на Кубку Європи я взяв до рук диск у два кілограми, у мене було таке почуття: «Вау! Він такий легкий і маленький! Ну зараз метну!» Так і вийшло. Багато хто може подумати: «250 грамів. Та що там такого?» Але насправді різниця суттєва. Для мене ці 250 грамів – це велика сходинка та крок уперед. Я ще не звик до цього.

Це більше про силову підготовку. Півтора кілограма можна наметати швидкістю, технікою. А от два кілограми потребують відточеної техніки та більше сили. Я зараз метаю однією технікою, ми не робимо дуже багато штанги, не працюємо з великою вагою. Поки що можна обійтись і без цього. Але в майбутньому це буде необхідно, зокрема, набрати масу, аби метати далі.

Мій головний старт цьогоріч – чемпіонат Європи серед юніорів. До нього я ще на трьох змаганнях буду метати «двійку». Думаю, це добре для мене. Адже моя рука, мій організм звикне до важчого снаряда, а коли візьму до рук легший…Це буде гарно!"

  • Про виступ на Кубку Європи в Лейрії

"Ми коли готувались до змагань у лютому, то хотіли з батькомМихайло тренується під керівництвом батька Юрія Брудіна. увійти до вісімки. Але, може, за кілька днів [до старту] сіли, поговорили і вирішили, що «якщо грати, то по-великому», що треба оновлювати особистий рекорд, потрапляти до трійки. Так вийшло, що я став другим і на два метри покращив особистий рекорд. Звісно, хотілось «золота» потім. Але шість метрів – то дуже велика різниця. Ми працюємо. Думаю, що цього сезону можемо метнути за 60 метрів, треба «розметатись». Це лише другий старт із «двійкою», я ще ніякий. Думаю, під кінець сезону – у червні та липні буду вже в хорошій формі. У мене вже пішли великі старти – чемпіонат Європи та Іспанії, чемпіонат світу. На цих змаганнях треба вже показувати гідний результат, метати далеко. Батько завжди каже: «Роби, як ти вмієш. Зроби шоу і метай далеко»".

Читайте також: Україна з національним рекордом здобула перемогу у медальному заліку Кубка Європи з метань
  • Про подальші плани на сезон

"До юніорського Євро ми плануємо готуватись в Іспанії, не бачу сенсу кататись Європою чи повертатись до України, адже я дуже важко переношу дорогу, важко дається адаптація до нового місця тренувань. Хочемо тільки після сезону полетіти на збір в Анталью, відпочити, такий собі «релакс і light mode» зробити десь у листопаді-грудні.

Якщо говорити про старти, то я планую виступити на чемпіонаті Іспанії серед клубів у квітні, потім у травні та в червні ще будуть чемпіонати Іспанії. Три старти в мене ще будуть по «двійці». Ми ще готувались до чемпіонату Європи серед молоді, зробили норматив, але World Athletics не допускає. Ми порушили це питання. Як же так? Уже є 18 років і норматив! Але World Athletics не допускає тільки диск. В усіх інших видах у 18 років можна їхати [на змагання], а в метанні диска – ні. Ми сильно розчарувались. Але працюємо, усе що не робиться – усе на краще".

Хто такий Михайло Брудін

  • 18-річний метальник диска, який народився в Донецьку і представляє Донецьку область. До початку повномасштабного вторгнення Росії до України тренувався в Дружківці.
  • Чемпіон Європи U18, бронзовий призер чемпіонату світу U20. Обидва досягнення підкорились йому у 2022 році.
  • Особисті рекорди Михайла – 58.60 м (2 кг), 63.30 м (1.750 кг), 64.51 м (1.500 кг).
  • Мийхало Брудін – онук олімпійської чемпіонки 1972 року з метання диска Фаїни Мельник. Упродовж кар'єри Мельник 11 разів оновлювала світовий рекорд.
На початок