Україна здобула першу нагороду на Кубку Європи з метання: "срібло" Михайла Брудіна в метанні диска серед молоді

. World Athletics

Чемпіон світу серед юнаків оновив особистий рекорд зі звичайним диском.

Збірна України здобула першу нагороду на Кубку Європи з метальних легкоатлетичних дисциплін. "Срібло" молодіжної першості (вікова категорія до 23 років) здобув 18-річний метальник диска Михайло Брудін.

Брудін увійшов до складу з 18 спортсменів України на змагання в португальський Лейрії. Та проводив на Кубку Європи свій перший повноцінний старт у сезоні, одразу побивши особистий рекорд у змаганнях зі звичайним диском.

Вже у першій спробі Брудін відправив снаряд на 58.60 метра. Та за підсумком перших кидків вийшов на друге місце, позаду лише чинного чемпіона Німеччини серед молоді Стівена Ріхтера (58.69 метра).

У чотирьох наступних вдалих спробах Брудін не зміг перевершити власний показник. Натоміть Ріхтер закріпився в статусі лідера, на третій спробі метнувши диск на особистий рекорд у 64.23 метра.

Попередній особистий рекорд Брудін встановив лише в лютому в Іспанії — на зимовому національному чемпіонаті, де змагався поза заліком. Тоді найкращий результат Михайла склав 56.28 метра.

Кубок Європи з метання. Метання диска — чоловіки (U23)

1. Стівен Ріхтер (Німеччина) — 64.23 метра
  2. Михайло Брудін (Україна) — 58.60
  3. Енріко Саккомано (Італія) — 56.27

Хто такий Михайло Брудін

• 18-річний легкоатлет, що спеціалізується на метанні диска. Представляє Донеччину.
  • Бронзовий призер чемпіонату світу 2022 року серед юніорів. На змаганнях у колумбійському Калі метнув диск вагою 1.75 кг на особистий рекорд у 63.30 метра.
  • Чемпіон Європи 2022 року серед юнаків. Встановив рекорд турніру з диском вагою 1.5 кг — 64.51 метра.

Кубок Європи з метання: що відомо

• Континентальні змагання в португальській Лейрії триватимуть до неділі, 12 березня.
  • Нагорода Брудіна стала першою для України на турнірі. У загальному медальному заліку "синьо-жовті" наразі ділять п'яту сходинку зі збірними Норвегії та Фінляндії.
  • Національний рекорд Украни на Кубку Європи було встановлено у 2007 році. Тоді українці здобули шість нагород, з яких три — найвищого ґатунку.