Мерія Одеси виділила кошти на ремонт насосних станцій на аварійних ділянках Хаджибейської дамби

Мерія Одеси виділила кошти на ремонт насосних станцій на аварійних ділянках Хаджибейської дамби

Мерія Одеси виділила кошти на ремонт насосних станцій на аварійних ділянках Хаджибейської дамби
Хаджибейська дамба. Фото: Одеська міськрада

В Одесі капітально відремонтують дві дренажні насосні станції дамби Хаджибейського лиману. На це із міського фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 7,2 мільйони гривень. Відповідне розпорядження мера Одеси від 9 березня опублікували 13 березня на сайті міськради.

У документі вказано, що кошти виділили, щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій при прориві дамби Хаджибейського лиману. Для цього планують відремонтувати насосні станції №4 і №5, які розташовані на Хаджибейській дорозі, 32.

У березні 2021 році в міськраді Одеси повідомляли, що зафіксували просочування води крізь стіни цих двох станцій. А ділянки між ними, по яким проходять трубопроводи в тілі дамби, назвали найбільш небезпечними місцями прориву.

У тому ж 2021 році одеська міськрада замовила і отримала проєкти капітального ремонту дренажних насосних станцій №4 і №5. Один з них коштував 571 тисячу гривень, другий — 708 тисяч. Обидва проєкти зробила компанія "Конструкторське бюро №770".

За даними мерії, дамба Хаджибейського лиману з 2003 року перебуває в аварійному стані. У разі її прориву буде затоплено приблизно 23 квадратних кілометри, серед яких залізнична гілка, понад 50 підприємств і організацій, зокрема нафтопереробні підприємства, Одеська ТЕЦ, навчальні установи і пологовий будинок. Також прорив дамби може порушити енергозабезпечення, водопостачання і водовідведення Суворовського району Одеси й центральної частини міста.

Що відомо

  • Про можливість прориву дамби Хаджибейського лиману місцева влада заговорила ще в лютому 2020 року. Тоді мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що у разі негоди конструкція може не витримати, після чого вода затопить 23 кв.км міста.
  • 3 березня 2021 року в мерії Одеси знову заявили про ризик прориву дамби. Найбільш небезпечними ділянками назвали місця, де проходять трубопроводи від насосних станцій № 4 і № 5.
  • 11 березня очільник Одеської ОДА Сергій Гриневецький повідомив Суспільному, що дамба фактично не належить ані області, ані Одесі. Утім відремонтувати аварійні місця все ж планують. Для цього у резервному фонді обласного бюджету зарезервували майже 40 мільйонів гривень.
  • У серпні 2021 року Кабмін погодився допомогти з укріпленням Хаджибейської дамби. Для цього Одеська ОДА разом із "Укравтодором" та Одеською міською радою мали провести технічне обстеження конструкції, визначити актуальний стан та скласти перелік необхідних для ремонту та укріплення заходів.
  • У грудні 2021 року управління капітального будівництва Одеської міської ради уклало договір на проведення першочергових заходів з капiтального ремонту та стабiлiзацiї стану аварiйних дiлянок дамби Хаджибейського лиману в Одесі. На роботи готові були витратити 27 мільйонів гривень, але в листопаді 2022 року договір розірвали.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок