Кабмін погодився допомогти з укріпленням Хаджибейської дамби на Одещині

Кабмін погодився допомогти з укріпленням Хаджибейської дамби на Одещині

Кабмін погодився допомогти з укріпленням Хаджибейської дамби на Одещині
Фото: Одеська міська рада

Члени Державної комісії ТЕБ та НС заявили про готовність уряду надати допомогу в ремонті та укріпленні дамби Хаджибейського лиману. Однак спочатку Одеська ОДА разом із міськрадою та "Укравтодором" мають провести технічне обстеження споруди, повідомили в пресслужбі уряду.

До уряду звернулася Одеська регіональна комісія ТЕБ та НС, після чого прем’єр Денис Шмигаль доручив державній комісії розглянути це питання 13 серпня.

Під час засідання міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов запевнив, що держава готова допомогти місцевій владі. Утім спочатку Одеська ОДА разом із "Укравтодором" та Одеською міською радою мають провести технічне обстеження конструкції, визначити актуальний стан та скласти перелік необхідних для ремонту та укріплення заходів.

Кабмін погодився допомогти з укріпленням Хаджибейської дамби на Одещині
Хаджибейська дамба. Фото: Одеська міська рада

Питання фінансування робіт представники Одеської ОДА мають обговорити з Мінрегіоном, Мінекономіки та Мінфіном, додали в пресслужбі.

Зазначимо, дамба Хаджибейського лиману з 2003 року перебуває в аварійному стані. За даними мерії, в разі її прориву буде затоплено приблизно 23 квадратних кілометри. У зоні можливого затоплення - залізнична гілка, понад 50 підприємств і організацій, зокрема нафтопереробні підприємства, Одеська ТЕЦ, навчальні установи і пологовий будинок. Також прорив дамби може порушити енергозабезпечення, водопостачання і водовідведення Суворовського району Одеси й центральної частини міста.

Що відомо

  • Про можливість прориву дамби Хаджибейського лиману місцева влада заговорила ще в лютому 2020 року. Тоді мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що у разі негоди конструкція може не витримати, після чого вода затопить 23 кв.км міста.
  • 3 березня 2021 року в мерії Одеси знову заявили про ризик прориву дамби. Найбільш небезпечними ділянками назвали місця, де проходять трубопроводи від насосних станцій № 4 і № 5. Там спеціалісти зафіксували просочування води крізь стіни станцій.
  • 11 березня очільник Одеської ОДА Сергій Гриневецький повідомив Суспільному, що дамба фактично не належить ані області, ані Одесі. Утім відремонтувати аварійні місця все ж планують. Для цього у резервному фонді обласного бюджету зарезервували майже 40 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок