Червоний Хрест перевірятиме донорську кров на антитіла до коронавірусу

Червоний Хрест перевірятиме донорську кров на антитіла до коронавірусу

Червоний Хрест перевірятиме донорську кров на антитіла до коронавірусу
FOX13 Memphis

Американський Червоний Хрест розпочав тестування усієї донорської крові, тромбоцитів і плазми на наявність антитіл проти збудника COVID-19. Донори отримають безкоштовні результати свого тесту протягом 7—10 днів.

Протягом наступних кількох місяців організація відправлятиме зразки крові, тромбоцитів і плазми до випробувальної лабораторії, де також проводитимуть плановий скринінг і тестування на інфекційні захворювання.

"Як гуманітарна організація і член ширшої медичної спільноти, Червоний Хрест адаптував послуги, щоб задовольнити потреби цього незвичайного часу", – заявив президент Біомедичних служб Червоного Хреста Кріс Хрудім.

Тест на антитіла дозволений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США та може вказувати, чи продукувала імунна система донора антитіла до коронавірусу, незалежно від наявності у людини симптомів.

У Червоному Хресті сподіваються, що тестування на антитіла до COVID-19 дозволить його донорам зрозуміти, чи могли вони мати контакт із хворими на коронавірус. При цьому позитивний результат тесту на антитіла не підтверджує наявність інфекції або імунітет, зазначають в організації.

Що відомо

  • Станом на ранок 15 червня у світі зареєстрували майже 8 мільйонів випадків COVID-19, серед яких 435 498 летальних. Понад 4 мільйони осіб подолали захворювання.
  • Німеччина, Франція, Італія, Нідерланди підписали угоду про закупівлю 400 мільйонів доз майбутньої вакцини від COVID-19 для всіх громадян ЄС. Про це у Twitter повідомив міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Спан.
  • У ВООЗ неодноразово заявляли, що ліків від COVID-19 поки що не існує. Генеральний директор організації Тедрос Адганом Ґебреєсус повідомив, що ВООЗ призупиняє випробування антималярійного препарату гідроксихлорохіну у лікуванні COVID-19 через побоювання негативних наслідків для пацієнтів.
  • ВООЗ заявила, що ситуація з пандемією коронавірусу загалом у світі погіршується. При цьому в Європі — поліпшується.
  • З 10 червня в Україні розпочався черговий етап послаблення карантину.

На початок