Путін може відвідати саміт G20 в Індії — Bloomberg

Путін може відвідати саміт G20 в Індії — Bloomberg

Путін може відвідати саміт G20 в Індії — Bloomberg
Президент Росії Володимир Путін. Фото кремлівського пулу через AP

Кремль звільняє розклад Володимира Путіна на час саміту G-20 в Індії у вересні, щоб дати можливість російському президенту взяти участь у зустрічі після пропуску останніх двох. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі зі складанням розкладу президента РФ.

Зазначається, що наразі Кремль планує участь Путіна у саміті, хоча остаточне рішення ще не прийнято.

За словами джерела, цього тижня російські чиновники перенесли дати проведення щорічного економічного форуму у Владивостоці, призначеного напередодні саміту 9-10 вересня. Такий крок робить можливим візит Путіна до Індії.

Bloomberg зазначає, що формально Індія запросила Путіна на саміт G20 і Кремль погодився. Але минулого року під тиском США та їхніх союзників у зв'язку з війною Путін відмовився від планів відвідати зустріч в Індонезії. Він також пропустив зустріч G20 у Римі роком раніше, коли планував вторгнення в Україну.

2 березня Держсекретар США Ентоні Блінкен вперше від початку повномасштабної війни РФ проти України зустрівся з Сергієм Лавровим на полях G20 у Нью-Делі. Блінкен і Лавров розмовляли приблизно 10 хвилин. Помічник Блінкена сказав, що ця зустріч була незапланованою і що держсекретар сам підійшов до Лаврова.

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс зазначив, що США не планують нових зустрічей на високому рівні з представниками Росії після зустрічі Блінкена та Лаврова на саміті G20 в Індії.

Читайте також

Припиніть цю війну: Бербок до Лаврова на саміті G20

Польща претендує на місце РФ у G20

Виключення Росії з G20 є малоймовірним — дипломат

На початок