США не планують переговорів з РФ після розмови Блінкена і Лаврова у G20 — Держдеп

США не планують переговорів з РФ після розмови Блінкена і Лаврова у G20 — Держдеп

США не планують переговорів з РФ після розмови Блінкена і Лаврова у G20 — Держдеп
Прессекретар Держдепартаменту США Нед Прайс, фото: AP

США не планують нових зустрічей на високому рівні з представниками Росії після зустрічі держсекретаря Ентоні Блінкена та глави МЗС РФ Сергія Лаврова на саміті G20 в Індії. Про це на брифінгу заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

За його словами, розмова Блінкена і Лаврова не була тривала двостороння зустріч.

"Це була досить коротка зустріч, якою міністр скористався, щоб чітко й прямо передати повідомлення, важливі для США і, у багатьох випадках, для решти світу", — сказав Прайс.

За словами речника Держдепу, Блінкен озвучив Лаврову три повідомлення:

  • закликав Росію скасувати своє рішення призупинити участь у Новому ядерному договорі СНО,
  • звільнити затриманого громадянина США Пола Велана,
  • підкреслив незмінну відданість США Україні і "мирному плану" Зеленського.

Він підкреслив, що Україна і США хочуть, щоб ця війна закінчилася.Ніхто більше, ніж Україна, не хоче закінчення цієї війни. Ми підтримуємо Україну в бажанні довести цю війну до завершення, і ми готові підтримувати ці зусилля, але чого продовжує бракувати, так це подібної рішучості з боку Москви", — сказав Прайс.

Він також зазначив, що США не планують нових зустрічей на високому рівні з представниками Росії, але Вашингтон завжди відкритий до діалогу.

"Ми віримо в дипломатію, особливо у напружені часи. Але в результаті цієї короткої зустрічі не було досягнуто жодної згоди чи консенсусу для будь-якого подальшого обговорення, але ми завжди збираємося використовувати можливості, щоб донести наші інтереси чітко та прямо", — сказав речник Держдепу США.

2 березня Держсекретар США Ентоні Блінкен вперше від початку повномасштабної війни РФ проти України зустрівся з Сергієм Лавровим на полях G20 у Нью-Делі. Блінкен і Лавров розмовляли приблизно 10 хвилин. Помічник Блінкена сказав, що ця зустріч була незапланованою і що держсекретар сам підійшов до Лаврова.

Читайте також

Припиніть цю війну: Бербок до Лаврова на саміті G20

Польща претендує на місце РФ у G20

Виключення Росії з G20 є малоймовірним — дипломат

На початок