"Ашан" відкриває нову мережу магазинів і подвоює присутність в РФ

"Ашан" відкриває нову мережу магазинів і подвоює присутність в РФ

магазин Ашан Росія
Гіпермаркет Ашан у Московській області, Росія, ілюстравтине фото: Getty Images

Французький ритейлер Auchan планує відкрити нові магазини у Росії під назвою "Мій Ашан" та фактично подвоїти свою присутність на ринку РФ. Про це повідомляє Reuters.

"Ашан Рітейл Росія" повідомив, що у нових магазинах будуть пропонувати близько 900 найменувань товарів , 90% з яких будуть продукти під власними брендами Auchan.

Компанія назвала своєю основною місією в Росії забезпечення населення якісними продуктами за доступними цінами.

Ашан заявив, що своєю основною місією в Росії вважає забезпечення населення якісними продуктами за доступними цінами.

Агентство зазначає, що рішення Auchan зберегти свою присутність у Росії спонукало Україну закликати до бойкоту мережі, оскільки інші світові бренди, такі як McDonald's і Nike, вийшли з неї.

Раніше у спільному журналістському розслідувані The Insider, Le Monde і Bellingcat повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російський Ашан міг безкоштовно постачати товари російським військовим на тимчасово окупованих українських територіях у вигляді "гуманітарної допомоги".

Зазначалось, що такі постачання складались як із товарів з "ашанівських" складів, так і з товарів, зібраних волонтерами на території магазинів Ашан у різних регіонах РФ. При цьому товари, що нібито містили гуманітарну допомогу, включали чоловічі шкарпетки, цигарки, запальнички, бритви, і водночас зовсім не включали товарів для жінок та дітей.

В Ашан заперечили цю інформацію. У компанії стверджують, що Ашан Рітейл "не проводить, не підтримує і не фінансує жодних "благодійних" зборів для російських збройних сил".

Українське представництво Ашану відреагувало на відповідну інформацію і заявило, що вимагає пояснень від французького офісу компанії.

Що відомо про діяльність Ашану в Росії

Генеральний директор Auchan Retail International Ів Клод наприкінці березня, що Ашан не йтиме з російського ринку.

"Найголовніше для нас — зберегти наших співробітників і забезпечити виконання нашої основної місії - продовжувати годувати населення цих двох країн. У нас ніколи не було іншої мети. Я готовий прийняти громадську думку, яка з нами не згідна. Нас легко критикувати, але ми відкриті і діємо для цивільного населення", — сказав тоді Ів Клод.

У квітні французька торговельна мережа Auchan заявила, що припиняє інвестиції та поставки у РФ.

На початок