Канада заборонила імпорт російського алюмінію та сталі

Канада заборонила імпорт російського алюмінію та сталі

Канада заборонила імпорт російського алюмінію та сталі
Віцепрем'єр-міністерка Канади Христя Фріланд. Фото: AP

Канада оголосила про заборону з 10 березня імпорту російської сталі та алюмінію. Про це оголосила віцепрем'єр-міністерка — міністерка фінансів країни Христя Фріланд, повідомляється на сайті канадського уряду.

Канада заборонила імпорт усіх російських виробів з алюмінію, таких як необроблений алюміній, алюмінієві листи та готові вироби, включаючи контейнери та інші предмети домашнього вжитку з алюмінію. Також під заборону потрапляє вся первинна російська сталеливарна продукція, включаючи чавун і нелеговану сталь, напівфабрикати і готові вироби, такі як труби.

Відтепер жодна особа в Канаді, або канадець за межами країни не має права купувати цю продукцію.

Водночас контракти, котрі були укладені до 10 березня, обмеженням не підлягають.

Фріланд наголосила, що Україна може і повинна виграти війну і партнери продовжують робити все можливе, щоб зупинити або обмежити доходи РФ, які використовуються для фінансування війни проти України.

"Канада та наші партнери вже ввели санкції проти російського Центрального банку та обмежили ціни на російську нафту та газ. І тепер ми гарантуємо, що Путін не зможе фінансувати свою війну, продаючи алюміній і сталь у Канаді", – заявила Фріланд.

Канада торік практично втричі зменшила імпорт російської сталевої продукції у порівнянні з 2021-м роком (79 млн доларів проти 208-ми млн). Те саме стосується й алюмінію (16 проти 44 мільйонів доларів).

Уряд США з 10 березня запровадив 200% мито на імпорт алюмінію, та алюмінієвих товарів із Російської Федерації.

Читайте також

РФ готує провокацію на білоруському кордоні, Україна долає наслідки ракетної атаки. 380 день війни. Онлайн

На початок