У Тернополі провели громадські слухання щодо змін у генеральному плані міста. Зокрема планують збільшити житлову забудову на 30% та озеленити 880 гектарів землі.
На громадських слуханнях у Тернополі обговорили зміни до генерального плану та плану зонування території. Через воєнний стан нового генплану немає у відкритому доступі. З матеріалами проєктів можна ознайомитися в управлінні містобудування, каже заступниця міського голови Вікторія Остапчук.
У громадських слуханнях взяли участь 60 людей. Тернополянин Олег Климчук прийшов, щоб дізнатися про зелені зони в новому генплані.
"Наскільки передбачено в цьому новому плані зменшення зелених зон і зменшення парків?".

Відповідаючи на це запитання, розробниця проєкту Тамара Шидловська каже, планують збільшити озеленення міста.
"Передбачено додатково до наявних понад 460 гектарів зелених насаджень загального користування. Також передбачено зелених насаджень додаткового користування 350 гектарів. Тільки в рамках розрахункового строку невеликими скверами, бульварами і зеленими зонами у кварталах перспективних багатоквартирних забудов передбачено більше ніж 70 гектарів. Якщо розрахункова потреба в загальних насадженнях загального користування по місту складає, згідно з будівельними нормами планування і забудови території, 12 метрів квадратних на людину, то в проєкті передбачається збільшення зелених насаджень загального користування на одну особу до 22 метрів".

До обговорень долучився житель громади Андрій Будзінський.
"Ви плануєте збільшити на 30% площ житлової забудови, причому у ваших даних вказано, що можливий приріст населення буде 16 тисяч до теперішнього показника, це приблизно 6%. Показник на одного жителя Тернополя та громади був 18 квадратних метрів, зараз ви будете доводити цей показник до більше ніж 30 квадратних метрів на одного жителя. Для чого?".

Таке рішення Вікторія Остапчук пояснює тим, що до Тернополя приїхали переселенці.
"На території нашого міста зареєстровано понад 28 тисяч тимчасово переміщених осіб, тому ріст населення йде не по показниках 2008 року. На нашій території передбаченні місця для будівництва для тимчасово переміщених".

Вікторія Остапчук говорить, що усні та письмові пропозиції від громадян переглянуть протягом місяця.
"У разі, якщо ми по певному питанню не зможемо дійти згоди щодо пропозицій і зауважень, тобто землекористувач буде наполягати на одному, а розробник буде наполягати на інакшому, замовник ще на іншому, буде створена погоджувальна комісія, де ми ці питання винесемо на обговорення і будемо за них голосувати".

За її словами, подавати пропозиції можна до 16 березня на електронну адресу Тернопільської міської ради.
Читайте також
- У зеленій зоні в Тернополі встановлюють конструкцію: тимчасова споруда чи нерухомість