Розтрата на ДП "Антонов": НАБУ підозрює двох осіб

Розтрата на ДП "Антонов": НАБУ підозрює двох осіб

НАБУ
Національне антикорупційне бюро України. Фото: НАБУ

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру у розтраті понад 18 млн грн коштів ДП "Антонов" двом особам. Про це повідомляє НАБУ.

Підозру отримали експосадовець підприємства та директор адвокатського об’єднання.

За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання мало допомогти ДП "Антонов" стягнути заборгованість із збанкрутілого АТ "Брокбізнесбанк" за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн.

Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оцінна вартість якої становила понад 120 млн грн). У грудні 2018 року будівлю передали ДП "Антонов" як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Але тодішній директор з правових питань ДП "Антонов" за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі — майже 10% від оцінної вартості будівлі (переплата у близько 7 млн грн).

У травні 2021 року нежитлову будівлю передали в управління іншого державного органу. Тоді вона коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані борги ДП "Антонов" перед державою.

Після того посадовець заводу, перебуваючи у змові з директором адвокатського об’єднання, погодив юридичній фірмі оплату додаткових 11 млн грн внаслідок передачі будівлі. У результаті дій підозрюваних держпідприємству завдано понад 18 млн гривень збитків.

Фігурантам оголошено підозру у розтраті та складанні завідомо неправдивих офіційних документів. У разі доведення провини їм обом загрожує до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Завдяки діям детективів НАБУ на всю суму коштів, які були перераховані ДП "Антонов" адвокатському об’єднанню, ВАКС у вересні 2022 року наклав арешт. АП ВАКС це рішення підтвердила.

Читайте також

Уряд затвердив директора НАБУ. Що про нього відомо

"Забула" про майно на 4,3 млн гривень: НАБУ і САП повідомили Королевській про підозру

На початок