Ми підходимо до кінця "санкційної драбини" проти Росії — Боррель

Ми підходимо до кінця "санкційної драбини" проти Росії — Боррель

ЗМІ
Жозеп Боррель
Верхлвний представник ЄС Жозеп Боррель під час засідання Ради міністрів ОБСЄ, Лодзь, Польща, 1 грудня 2022 року, фото: Getty Images

Євросоюз майже вичерпав свої варіанти обмежувальних заходів проти Росії, і блоку необхідно зосередити увагу на фінансовій та військовій підтримці України.

Про це заявив високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель в інтерв'ю EURACTIV після зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі.

"З точки зору санкцій залишається зробити небагато, але ми можемо продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку", — сказав Жозеп Боррель.

За його словами, Європейський Союз застосував проти Росії низку обмежувальних заходів впродовж року повномасштабної війни.

"Було б дивно, що через рік після початку вторгнення залишиться набагато більше варіантів. Ми використовували наш покроковий процес, і ми були поетапними – можливо, іноді надто поетапними", — підкреслив Боррель.

Від початку повномасштабної війни Росії проти України ЄС схвалив 10 санкційних пакетів проти Москви, які мають на меті ускладнити фінансування армії РФ та позбавити її технічного обладнання і запчастин для зброї, яка буде використана проти України.

"Але наразі ми підходимо до кінця цієї драбини", — визнав Боррель, коли його запитали про наступні потенційні кроки, які ЄС може зробити у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Санкції проти Росії

Після початку повномасштабної війни Росії проти України країни ЄС та Сполучені Штати застосували до РФ економічні санкції. Загалом від 24 лютого минулого року прийнято 10 обмежувальних санкційних пакетів аби послабити російський ВПК та економіку країни. Вони включають як заборону на товари широкого вжитку, так і на товари, які стосуються стратегічних галузей промисловості.

Читайте також

Боррель представив три пропозиції забезпечення України боєприпасами

Польщу не влаштовує 10-й пакет санкцій проти РФ. Прем'єр країни назвав причину

У ЄС пропонують механізм покарання за обхід санкцій проти Росії

Європейська Рада запровадила санкції проти ПВК "Вагнер"

На початок