Фінляндія надасть Україні додаткові 29 млн євро допомоги

Фінляндія надасть Україні додаткові 29 млн євро допомоги

Прапор Фінляндії
. Прапор Фінляндії. Фото: AP Photo/Markus Schreiber

Фінляндія у відповідь на запит України про допомогу у задоволенні невідкладних та довгострокових потреб, пов’язаних з освітою, довкіллям та радіаційною безпекою, надасть Києву 29 мільйонів євро у вигляді гуманітарної допомоги та підтримки співпраці з метою розвитку.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ країни.

"Повномасштабна війна, яка триває понад рік, принесла величезні руйнування та страждання. За оцінками ООН, 17,5 млн осіб, або майже половина населення України, потребують гуманітарної допомоги. Щоб полегшити людські страждання та допомогти Україні у розпал війни, Фінляндія виділить 15 млн євро на гуманітарну допомогу та 14 млн на співпрацю з метою розвитку", — йдеться у повідомленні.

Міністр розвитку, співробітництва та зовнішньої торгівлі Фінляндії Вілле Скіннарі сказав, що "потрібно боротися з втомою від війни, а для того, щоб упоратися з цією кризою, людям потрібна їжа, дах та ліки, а дітям треба ходити до школи".

Гуманітарну допомогу Фінляндії у розмірі 5 мільйона євро буде доставлено через Український гуманітарний фонд Управління ООН з координації гуманітарних питань.

5,4 мільйона євро – через Міжнародну продовольчу програму та Червоний Хрест.

Частина гуманітарної допомоги надійде через фінські громадські організації.

14 мільйонів євро піде на додаткову підтримку проєкту Світового банку "Державні витрати на зміцнення адміністративного потенціалу" (PEACE). PEACE надає Україні кошти на виплату зарплат вчителям.

"Національне агентство освіти Фінляндії, Міністерство освіти і культури та Міністерство закордонних справ наразі планують надання додаткової допомоги сектору освіти на період 2024-2027 років", — йдеться в повідомленні МЗС Фінляндії.

Надані 29 мільйонів євро є частиною фінансування у розмірі 70 мільйонів, яке уряд виділив для допомоги Україні у 2022 році. Крім того, 37 мільйонів євро зарезервовано на 2023 рік для підтримки України через співпрацю з метою розвитку, зазначили в МЗС.

Читайте також

Фінляндія дозволила Естонії реекспорт в Україну гаубиць Д-30

Парламент Фінляндії схвалив вступ країни до НАТО

Фінляндія виділить Україні дванадцятий пакет військової допомоги на понад 400 млн євро

На початок