Фінляндія виділить Україні дванадцятий пакет військової допомоги на понад 400 млн євро

Фінляндія виділить Україні дванадцятий пакет військової допомоги на понад 400 млн євро

Фінляндія виділить Україні дванадцятий пакет військової допомоги на понад 400 млн євро
Міст Мартінсілта і собор Турку. Фото: Вікіпедія

Фінляндія надасть Україні більше оборонної допомоги. Таке рішення було ухвалено президентом країни за поданням уряду 19 січня, йдеться у пресрелізі Міністерства оборони Фінляндії.

Це вже дванадцятий пакет військової допомоги Фінляндії Україні. Відповідно до заяви, вартість спорядження, передбачена цим пакетом допомоги, складає понад 400 мільйонів євро. Цей черговий пакет враховує як потреби України, так і ресурсний стан Сил оборони. Загальна вартість військової допомоги, яку Фінляндія поставила до України складає 590 мільйонів євро.

"Україна все ще потребує підтримки в обороні. Набір оборонного обладнання, який буде відправлено зараз, явно найбільший з наданих нами. Фінляндія постачає Україні важке озброєння та боєприпаси", — заявив міністр оборони Фінляндії Мікко Савола.

У пресрелізі відомства зазначають, що з метою гарантування безпечної доставки вантажу ані його зміст, спосіб, а також графік доставки більш детально повідомлятися не будуть.

Як Фінляндія допомогає Україні

Частина допомоги фінського оборонного обладнання, яка зараз надсилається Україні, можлива завдяки активізації двосторонньої співпраці Фінляндії та Швеції: згідно з декларацією про наміри, яка буде підписана сьогодні, Фінляндія передасть Україні матеріали, а Швеція висловлює готовність підтримати Фінляндія за потребою. Сили оборони Фінляндії та Швеції переглядають і, якщо необхідно, оновлюють свої оперативні плани щодо цього.

Фінське Міноборони розробило чіткі плани, як забезпечити Україну необхідним оборонним матеріалом таким чином, щоб матеріальне забезпечення не загрожувало реалізації національної оборони Фінляндії чи Швеції.

“Спільна підтримка України є свідченням глибокої взаємної довіри між Фінляндією та Швецією і дедалі тіснішої оборонної співпраці”, — підкреслили у відомстві.

Читайте також

Сім країн узгодили військову допомогу для України за день до Рамштайну

На початок