Петицію проти нищення культурної спадщини Ужгорода розглянуть на сесії міськради

Петицію проти нищення культурної спадщини Ужгорода розглянуть на сесії міськради

Петицію проти нищення культурної спадщини Ужгорода розглянуть на сесії міськради
.

Петицію «Рішуче «Ні» нищенню культурної спадщини та хаотичній забудові Ужгорода» розглянуть на сесії Ужгородської міської ради. Про це повідомив головний архітектор міста Олег Боршовський. Нагадаю, петиція, зареєстрована на сайті міської ради, за 5 днів набрала необхідну для розгляду кількість підписів – понад 250.

«Я підписав петицію, тому що, ми втрачаємо наше місто. Ми вже давно бачимо ситуацію, коли не повернути оригінальний дизайн Ужгорода. Як він виглядав на початку або, навіть, в середині ХХ століття. Це вже не можливо. Але що ми можемо? Ми можемо врятувати архітектуру. Принаймні не втручатися в її конструктив, колористичну логіку, в логіку матеріалів», – розповів ужгородець Іван Небесник.

Станом на 15:00 15 червня петиція під назвою «Рішуче «Ні» нищенню культурної спадщини та хаотичній забудові Ужгорода» зібрала 275 підписів. Автор петиції Олександр Ровняк.

«Я вирішив створити цю петицію, тому що вже не можливо терпіти, що відбувається в місті. Ми втрачаємо об’єкт за об’єктом – архітектурну спадщину. Місто хаотично забудовується. В місті стає все важче споглядати те, що тут відбувається. Відповідно, я вирішив щось для цього зробити, знайшлися однодумці – і їх багато. І це все вилилося в таку ініціативу, – каже Олександр Ровняк.

Серед вимог петиції – зупинення ремонту будівлі колишньої аптеки №1 та вдосконалення механізму захисту культурної спадщини. Крім міського голови Богдана Андріїва, петиція адресована головному архітектору Ужгорода Олегу Боршовському.

«Я повністю погоджуюся, що треба зберігати історичну цінність забудови Ужгорода. Але то має бути відповідно до чинного законодавства. А не заборона, або просто придумати певну петицію. Петиція хай би була. Будемо розглядати на сесії. Але, якщо буде обмежувати та петиція власність інших заінтересованих осіб, тобто наприклад перепланування всередині своєї квартири, тоді йде питання зовсім в іншому ракурсі», – розповів Суспільному Олег Боршовський.

Відповідь на петицію має бути оприлюднена міською радою Ужгорода не пізніше 28 червня.

На початок