Варшавський медичний університет, Польська авіаційна медична служба, Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та Івано-Франківський національний медичний університет підписали меморандум про співпрацю. В її межах 9 березня польські партнери передали в Івано-Франківськ тренажер для навчань із зупинки кровотеч, манекен для відпрацювання навичок конікотоміїКонікотомія — хірургічна операція, що являє собою невідкладну медичну допомогу і представляється серединним розсіченням гортані між перстнеподібним і щитоподібним хрящами в межах перстнещитоподібної зв'язки, тактичні аптечки, турнікети та евакуаційні ноші. Про це Суспільному розповів директор центру екстреної медичної допомоги Мирон Матейко.
З його слів, в Івано-Франківську планують створити центр, в якому навчатимуться тактичної медицини.

"У планах — створення такого центру підготовки не тільки для нашого персоналу, працівників екстреної допомоги в області, а й для працівників з усієї України. Центр дасть можливість навчання. Це — тактична медицина, яка на цей час, воєнний, дуже потрібна", — каже Мирон Матейко.

Як повідомив Суспільному речник центру екстреної медичної допомоги Володимир Джигіта, у Варшаві триває підготовка спеціалістів для роботи в умовах аеромобільної евакуації. Також фахівці виконуватимуть там практичні завдання. За його словами, у столиці Польщі навчаються дев'ять працівників обласного центру "екстренки".
Керівник Польської авіаційної медичної служби, професор Роберт Голонзковський розповідає про один із приладів, на яких будуть навчатися медики: "Як ви бачите, це є фантом, який симулює відірвану кінцівку на рівні коліна. Через спеціальні трубки подається рідина, яка симулює кровотечу. Фельдшер чи лікар має навчитися на цьому фантомі, щоб якнайшвидше врятувати життя пацієнту".

Гуманітарна допомога центру екстреної медичної допомоги коштує приблизно 300 тис. польських злотих, каже ректор Варшавського медичного університету Збіґнєв Ґацьонґ. Він додає, що навчання проводять польські інструктори, які мають сертифікати НАТО.
"У польсько-українському осередку будуть навчати медиків згідно зі стандартами НАТО. І тут вони працюватимуть, допомагаючи пораненим, рятуючи людей на полі бою. Навчання ми розпочали майже рік тому", — розповідає Збіґнєв Ґацьонґ.

За словами Володимира Джигіти, із 15 серпня по 22 жовтня 2022 року у Польщі пройшли навчання та отримали сертифікати 437 працівників системи екстреної медичної допомоги зі всіх регіонів України. З них — 57 спеціалістів Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги, а також чотири працівники медичного університету.
Читайте також
- У разі блекауту на Франківщині медики екстреної медичної допомоги використовуватимуть радіозв'язок
- У Франківську польські інструктори провели тренінги з тактичної медицини
- В Івано-Франківську 500 медпрацівників навчалися тактичної медицини
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!