"Гвардія наступу": як на Львівщині тренують добровольців бригади "Лють"

"Гвардія наступу": як на Львівщині тренують добровольців бригади "Лють"

"Гвардія наступу": як на Львівщині тренують добровольців бригади "Лють"
Суспільне Львів

На Львівщині тривають навчання штурмової бригади "Лють", яка входить до "Гвардії наступу". Декілька десятків добровольців відточують навички, які знадобляться їм згодом на передовій. Як тренують майбутніх штурмовиків, дізнавалося Суспільне.

Навчання бригади "Гвардії наступу" розпочалися на Львівщині 3 березня. Лариса – єдина жінка-доброволиця у своїй групі.

"Кожен повинен виконувати якусь функцію. Хтось волонтерить, хтось пече пиріжки, хтось донатить. А я бачила себе саме зі зброєю в руках. Я йшла до цього довго, від початку війни. І коли почула, що створюється бригада "Лють", я записалася", — каже доброволиця.

Раніше жінка працювала менеджеркою з персоналу. Розповідає, не всі з її оточення сприйняли такий вибір.

"Вони і зараз ще не можуть усвідомити, переживають звичайно. Донька більше розуміє. Мама – ну як кожна мама. Ну, але знаючи мій впертий характер... Я прийняла рішення", — каже Лариса.

Доброволиця бригади "Лють" Лариса
Доброволиця бригади "Лють" Лариса. Суспільне Львів

На лекціях майбутніх штурмовиків вчать розпізнавати гранати, міни, а також – як себе убезпечувати від вибухів.

"Гранату не потрібно боятися. Гранату потрібно розуміти. Тому їм потрібно першочергово звертати увагу на такі боєприпаси. І знати, як з ними поводитись", — каже інструктор Володимир Мороз.

У першій навчальній групі бригади "Лють" — 29 слухачів. Вони не мають бойового досвіду, тож інструктори вчать добровольців одразу з декількох напрямків, каже керівник навчань Микола Копильчак:

"Відбувається навчання у нас по певних дисциплінах, найосновніших. Це є тактична медицина, вогнева підготовка і тактична підготовка. Це є робота в невеликих групах, тобто зачистка приміщень. Тому що вони є штурмовики. Навчання на цьому не завершуються. Навчатися вони будуть і надалі".

Тренування бригади "Лють"
Тренування бригади "Лють". Суспільне Львів

На заняттях з тактичної медицини добровольці перебувають у бронежилетах та зі зброєю. За командою інструктора вони імітують поранення та вчаться швидко накладати турнікети.

"Перший рівень включає в себе п'ять навичок. Це зупинка кровотечі в зоні під вогнем. Це надання допомоги в тактичній зоні згідно протоколу "MARCH". Тампонування рани, накладання тиснучої пов’язки та забезпечення прохідності дихальних шляхів. Дуже прекрасно справляються направду, дуже здібні слухачі. Вони мотивовані", — каже інструктор з тактичної медицини Віктор.

Навчання триватиме два тижні
Навчання триватиме два тижні. Суспільне Львів

Інша частина добровольців вправляється у поводженні зі зброєю. Зокрема, відпрацьовують володіння штурмовою гвинтівкою.

Навчання бригади "Лють" триватиме 14 днів.

Читайте також

"Гвардія наступу": на Львівщині формують штурмові бригади

Як вступити до штурмових бригад на Львівщині

На початок