Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки — Опендатабот

Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки — Опендатабот

Жінка, ілюстративне фото
У 2021 році лише 35% бізнесів очолювали жінки. Рік повномасштабного вторгнення скоротив їх кількість до 29%. Фото ілюстративне: Getty Images

У 2023 році кожен другий новий ФОП в Україні відкривають жінки. Від початку 2023 року вже було зареєстровано 36 892 ФОПи, з них 51% або 18 776 створили жінки.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

Зазначається, що від 2017 року частка жінок, які відкривали ФОПи, росла. У 2020-2021 роках підприємиці відкривали 51% нових справ, проте велика війна дещо відкинула цей показник назад. Загалом протягом 2022 року жінки зареєстрували понад 93 тисячі ФОПів — це 48% від загальної кількості нових малих бізнесів.

Кожен другий малий бізнес в Україні відкривають жінки — Опендатабот

Третина нових фопів, зареєстрованих жінками, займаються роздрібною торгівлею — їх майже вдвічі більше, аніж чоловіків у цій категорії. 10 658 підприємиць розпочали власну справу в сфері ІТ — друге місце за кількістю реєстрацій. Натомість це лише 34% від загальної кількості фопів за цією категорією.

У 2022 році жінки "перегнали" чоловіків у сфері надання інших індивідуальних послуг (85% нових справ — жінки), в виробництві одягу, освіті та hr (75%), соцдопомозі (74%) та охороні здоров'я (72%) тощо.

Натомість ситуація із жінками на чолі компаній не така позитивна. Рік у рік кількість жінок-директорів середнього та великого бізнесу зменшується. У 2021 році лише 35% бізнесів очолювали жінки. Рік повномасштабного вторгнення скоротив їх кількість до 29%. Загалом торік було відкрито 9 405 компаній під керівництвом жінок.

У 2023 намітилася тенденція на зростання. Від початку року було відкрито 3849 бізнесів, а жінки очолюють 30% нових компаній.

Читайте також

Волонтерка, військова, лікарка, вчителька — історії українок, які змінюють країну на краще

"Памʼятаю дописи про загиблих жінок: яка вона гарна, їй би ще цвісти й народжувати. Це приниження" — правозахисниця Олена Шевченко

"Кожен і кожна мають свою думку, як і що робити в цей день, 8 березня" — Зеленський

"Без правосуддя зцілення після війни ніколи не настане" — військова журналістка Жанін ді Джованні

Військовий облік жінок: що каже закон та як стати за власним бажанням

На початок