Провалля у лісі на Тернопільщині: працівники ботанічного саду повідомили про небезпеку

Провалля у лісі на Тернопільщині: працівники ботанічного саду повідомили про небезпеку

Доповнено
Провалля у лісі на Тернопільщині: працівники ботанічного саду повідомили про небезпеку
Фото: Fb/Кременецький ботанічний сад

Працівники Кременецького ботанічного саду повідомили про небезпеку у лісовому масиві ботанічного саду – на схилі гори просідає ґрунт та утворюються провалля, їх глибина може сягати 10 метрів.

Про це йдеться у дописі на сторінці ботанічного саду в фейсбуці.

Вони походять із недіючих вугільних шахт.

"Вище основного входу до шахти залишилися вентиляційні канали, які наповнені водою. З плином часу, в зв’язку з природніми процесами (просіданням ґрунту, вивітрюванням) кріплення у шахтах втратили свою міцність, внаслідок чого обвалюються".

Густа трава, листя з дерев приховують такі місця, створюючи суцільну лісову підстилку, яка маскує небезпечні ділянки.

"Працівники ботанічного саду ці ділянки промаркували сигнальними стрічками. Однак, зважаючи на "культуру" відвідувачів, стрічки довго не затримуються. Тому адміністрація ботанічного саду застерігає: будьте обережні та обачні, прогулюйтеся дорогами та протоптаними стежками", – йдеться у дописі.

Кореспонденти Суспільного звернулися до адміністрації Кременецького ботанічного саду за коментарем, щодо того, хто і як має стежити за цими вентиляційними каналами та що ще планують робити, аби туристи не наражалися на небезпеку.

Директорка ботанічного саду Антоніна Ліснічук розповіла, що на разі виявили два таких небезпечних отвори.

"Ми їх промаркували, щоб люди бачили, де саме небезпечна ділянка. Ці отвори у найближчому часі ми закриємо. Вони й були закриті з 50-х років, коли добування вугілля припинили, але з часом конструкція просіла й зруйнувалася. Треба підготувати матеріали, плануємо використати бетон і дерево й закрити ці отвори якомога швидше".

За словами Антоніни Ліснічук, ботанічний сад зробив низку інформаційних попереджень.

"Також ми розіслали в школи попереджувальні листи про небезпеку, бо на території ботсаду, окрім туристів, гуляють і місцеві школярі. Ми просили вчителів провести інформативні бесіди з дітьми. Оприлюднили повідомлення про небезпеку в соцмережах та на нашому сайті. Ми просили вчителів провести інформативні бесіди з дітьми".

Що відомо

Першого липня 1944 року створили Кременецьке шахтоуправління, яке діяло до 1952 року. Воно розробляло лише одне поле – ділянку "Куличівка" (тепер це територія Кременецького ботанічного саду), запаси якого становили 346 тисяч тонн. Пласт був потіжністю від 1,2 до 2 метрів.

У фондах Кременецького краєзнавчого музею зберігаються документальні матеріали періоду 1923-1925 років ХХ ст. "Про експлуатацію бурого вугілля в Кременці". У 1925 році до Кременця був відряджений гірничий інженер Броніслав Ясінський, який вивчав роботу шахти у Кременці, видобуток вугілля, знайомився з роботою Товариства із добування вугілля та експлуатації шахт.

Провалля у лісі на Тернопільщині: працівники ботанічного саду повідомили про небезпеку
Добування вугілля в Кременці. Фото: Fb/Кременецький ботанічний сад

Читайте також

На початок