У Волинському краєзнавчому музеї вперше продемонстрували матеріали про подвиги жінок, які воювали в армії Української Народної Республіки 100 років тому, – розповіла Суспільному старша наукова співробітниця музею Яна Лис.
Підбірку матеріалів про розвідниць, хорунжихВійськовий чина в армії Української Народної Республіки, десятницьВійськовий чин в армії Української Народної Республіки, зв'язкових та медикинь армії УНР присвятили Міжнародному Дню захисту прав жінок.
"Особисто я підтримую ініціативу, що 8 березня в Україні має бути перейменовано. Запропонували, як День захисту прав жінок. Тому, що це однозначно не день тюльпанів, а це день акцій, коли ми говоримо про проблеми жінок, про рівність жінок та чоловіків" – говорить Яна Лис.
З її слів, нині суспільство повинно відкинути старі радянські наративи, коли це перетворювалося в сексистське свято.

На історичну годину запросили групу дівчат з ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
"Це більш день про рівноправність. Що жінки можуть так само воювати у війську, захищати свою країну на рівні з чоловіками", – каже ліцеїстка Вікторія Куцай, яка переглянула матеріали музейників..

"Дуже цікава виставка про жінку в українській армії в давній період історії, – ділиться враженнями ліцеїстка Надія Оксенюк, – якщо говорити про жінок, які воюють саме зараз, то я знаю дуже багато таких, навіть з Луцька знаю жінку-снайперку".
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.