ЄС запровадив санкції проти чотирьох росіян за сексуальне насильство

ЄС запровадив санкції проти чотирьох росіян за сексуальне насильство

Штаб-квартира Ради ЄС, Брюссель
. Брюссель, Бельгія — 18 вересня: штаб-квартира Ради ЄС. Фото: Getty Images

Рада Європейського Союзу у вівторок, 7 березня, запровадила санкції щодо дев'яти фізичних та трьох юридичних осіб за порушення прав людини, зокрема, за застосування сексуального та гендерного насильства. Серед них четверо росіян — двоє військових і двоє поліцейських. Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

У санкційному списку двоє російських офіцерів – генерал-майор Микола Кузнєцов та полковник Раміль Ібатуллін. У документі зазначено, що військові під їхнім командуванням систематично брали участь в актах сексуального насильства та зґвалтувань в Україні навесні 2022 року.

В ЄС зазначили, що генерал-майор Кузнецов, командир загону спецпризначення Дзержинського дивізіону Росгвардії, "несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Україні, включаючи систематичне сексуальне та гендерне насильство".

На посаді командира підрозділу Кузнєцов несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Україні, включаючи систематичне сексуальне та гендерне насильство, зазначили у Брюсселі.

Другий російський військовий, полковник Ібатуллін, колишній командир 90-ї гвардійської танкової дивізії, служив у складі російських військ на Донбасі в 2014-2017 роках, а в березні 2022 року дивізія під його командуванням взяла участь у наступі на Чернігів та Київ, зазначили в ЄС.

"Під час наступу члени його підрозділу вчиняли акти сексуального та гендерного насильства щодо мирного населення України. Після того, як ці факти стали публічними, міноборони РФ присвоїло Ібатулліну звання полковника", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: США наймають 25 прокурорів, які контролюватимуть дотримання санкцій проти Росії — WSJ

Співробітники московської поліції, які підпали під санкції Євросоюзу — це Олександр Федоринов та Іван Рябов.

Як зазначили в ЄС, Федоринов як в.о. начальника поліційної дільниці в Москві в березні 2022 року санкціонував довільні арешти та затримання, а також подальші тортури жінок, які брали участь в антивоєнних демонстраціях.

"Таким чином, Федоринов несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Росії, зокрема тортури та інші жорстокі, нелюдські або принизливі для гідності види поводження та покарання, довільні арешти або затримання, а також систематичне сексуальне та гендерне насильство", — зазначено в документі.

Співробітник того ж відділення Рябов за наказом Федоринова в березні 2022 року довільно затримував і катував жінок, які брали участь в антивоєнних демонстраціях.

"Потерпілі повідомляють, що він бив їх, душив поліетиленовими пакетами і ображав протягом шести годин", — зазначили в ЄС.

Крім того, під санкції потрапили:

  • двоє міністрів уряду ісламістського руху Талібан в Афганістані за заборону для жінок здобувати вищу освіту та запровадження гендерної сегрегації в громадських місцях;
  • командири повстанців у Південному Судані, відповідальні за систематичне використання сексуального та гендерного насильства як тактики війни в країні;
  • заступник міністра внутрішніх справ М’янми;
  • жіноча в’язниця Карчак в Ірані, Сирійська республіканська гвардія та Управління начальника з питань військової безпеки в М’янмі "з огляду на їхню роль у серйозних порушеннях прав людини на сексуальному та гендерному ґрунті".

Читайте також

США та ЄС планують залучити діамантову галузь до антиросійських санкцій

У Нідерландах відкрили 45 проваджень через порушення антиросійських санкцій

На початок