США та ЄС планують залучити діамантову галузь до антиросійських санкцій

США та ЄС планують залучити діамантову галузь до антиросійських санкцій

США та ЄС планують залучити діамантову галузь до антиросійських санкцій
Діамантвоий квартал в Антверпені, Бельгія, ілюстратвине фото: Getty Images

Представники Сполучених Штатів та Європейського Союзу обговорили з керівниками провідних компаній з виробництва та торгівлі алмазами питання запровадження санкцій щодо діамантової галузі Росії.

Про це йдеться на офіційному сайті Державного департаменту США.

Зокрема зазначається, що посол Джеймс О'Брайен і заступник генерального директора та головного спеціаліста з питань торговельного правозастосування Європейської комісії Деніс Редонне обговорили з представництвами провідних діамантових ритейлерів, виробників, лабораторій і галузевих торгових асоціацій важливість залучення діамантової галузі до майбутніх імпортних обмежень.

Передбачається, що відповідні заходи стосуватимуться й полірованих діамантів, про що вже йшлося у нещодавній заяві лідерів G7.

"Росія продовжує заробляти мільярди доларів на торгівлі алмазами, і дискусія була зосереджена на найбільш ефективних і впливових способах порушити цей потік доходів. Сполучені Штати та Європейський Союз залишаються відданими нав'язуванню економічних наслідків для Росії за її неспровоковану війну в Україні", — сказано у релізі Держдепу.

Читайте також: Уряд США наклав санкції на причетних до переслідування російського опозиціонера Кара-Мурзи

Нещодавно, 24 лютого, країни Європейського Союзу ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

Читайте також

У Нідерландах відкрили 45 проваджень через порушення антиросійських санкцій

У ЄС схвалили продовження на рік санкцій за "незаконне привласнення державних коштів України" — Йозвяк

На початок