САП просить суд змінити запобіжний захід ексголові "Нафтогазу"

САП просить суд змінити запобіжний захід ексголові "Нафтогазу"

САП просить суд змінити запобіжний захід ексголові "Нафтогазу"
. Андрій Коболєв. Фото: УНІАН

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернувся до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу ексголові правління "Нафтогазу" Андрію Коболєву, оскільки він не вніс заставу. Про це йдеться у повідомленні САП.

У прокуратурі зазначили, що станом на 7 березня 2023 року до прокурорів надійшла інформація про внесення 96 635 681 грн застави за колишнього голову правління НАК "Нафтогаз України".

"Відповідно до рішення суду застава має бути сплачена у повному розмірі на рахунки Державної казначейської служби України не пізніше 5 днів з моменту проголошення рішення, тобто – до 6 березня 2023 року. Інше, зокрема, часткове внесення коштів, не є виконанням обов’язків, покладених судом на підозрюваного", — йдеться у повідомленні.

Через те, що За Коболєва не внесли заставу, прокурор САП звернувся до суду з клопотанням НАБУ про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 365 млн грн застави (еквівалент 10 млн доларів США, що складає лише перший транш премії, яку за версією слідства незаконно отримав підозрюваний).

Водночас у САП наголосили, що у жодному з кримінальних проваджень за клопотанням НАБУ/САП жодні рахунки Коболєва ні в українських, ні в іноземних банківських установах не арештовані.

Раніше стало відомо, що ексголові "Нафтогазу" Коболєву, якого засудили через премію, почали збирати гроші на заставу. У САП зазначили, що станом на 7 березня інформація про внесення застави у встановленому судом розмірі так і не надійшла до органу досудового розслідування.

1 березня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду застосувала до Коболєва запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 229,248 млн грн.

Що відомо про справу Коболєва

19 січня правоохоронці повідомили про підозру колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву. За версією слідства, Коболєв отримав премію на 229 млн гривень більше дозволеної законом.

20 січня Вищий антикорупційний суд оголосив перерву в обранні запобіжного заходу Коболєву до 23 січня 2023 року.

У САП повідомили, що справу щодо Коболєва за клопотанням детективів НАБУ та погодженням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розпочали розглядати в суді 19 січня. Прокурор наполягав на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 млн грн.

23 січня Вищий антикорупційний суд залишив клопотання прокурора щодо тримання під вартою Коболєва без задоволення.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила рішення суду про відмову в застосуванні до ексголови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва запобіжного заходу.

Що відомо про премію Коболєва у "Нафтогазі"

Наприкінці грудня 2019-го Україна отримала 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Після цього керівництво НАК "Нафтогаз України" проголосувало за виплату премії правлінню компанії у розмірі 1% від цієї суми. Таким чином, сума премії становила 29 мільйонів доларів, або близько 700 мільйонів гривень.

На початку 2020 року директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що триває досудове розслідування щодо премій для керівництва НАК "Нафтогаз" за перемогу над російським Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

3 березня того ж року Кабінет міністрів заборонив виплачувати керівникам державних компаній зарплатню більш ніж 1,25 мільйона гривень. Раніше повідомлялося, що заробітна плата голови Нафтогазу Андрія Коболєва становить понад 1 мільйон гривень на місяць.

У серпні 2020-го Кабінет міністрів встановив максимально допустимий розмір базової винагороди для членів наглядової ради Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в розмірі 246,8 тисячі гривень на місяць.

Читайте також

"Успіх повинен мати безпрецедентний бонус": члени правління "Нафтогазу" заявили про законність премії Коболєва

На початок