За три місяці до закінчення навчального року у школах Кропивницького відновлюють роботу груп продовженого дня. Про це розповіла начальниця управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко. За її підрахунками, можуть відкрити сто таких груп.
До повномасштабної війни в 38 школах Кропивницького працювали двісті груп продовженого дня. Після більш ніж річної перерви відновили роботу груп у двох ліцеях – "Сокіл" і природничому, каже Лариса Костенко. Готуються до відкриття в муніципальному колегіумі, гімназії "Сучасник", ліцеї "Європейська освіта", школі "Мрія" та навчально-виховному комплексі №32.
Для відновлення групи продовженого дня школа повинна мати укриття й безперебійність подачі електроенергії. Також вивчають запит батьків.
"Ми опитали батьків і в першу чергу робимо групи для учнів 1-2 класів, – каже Лариса Костенко. – Якщо попит збільшиться, то ми можемо відкрити більше таких груп. Але це все залежить від кількості місць в укритті, тому що наші заклади працюють у дві-три зміни, й укриття також залучаються у дві-три зміни".

У ліцеї природничих наук укриття розраховане на 400 учнів. Всього школярів тут 1100. Щоб всі учні могли сховатись в укритті, навчаються у три зміни, розповіла виконувачка обов’язки директора Оксана Черепій.
Для 384 учнів початкової школи з 6 березня відновили групи продовженого дня. Одна група – для учнів перших і других класів, друга – для третіх і четвертих. "До початку війни у нас було шість груп продовженого дня, – говорить Оксана Черепій. – Зараз ми не можемо прийняти понад 60 дітей. І все це залежить від кількості місць в укритті".

До двох груп продовженого дня батьки записали 52 дитини. Вихователька Лариса Радченко каже: для першокласників проводять ігрові й розвивальні заняття. "У першого класу немає домашніх завдань. Ми з дітками граємося, обідаємо, проводимо ігри, заняття за інтересами. На вулицю виходимо, спостерігаємо за природою".
Для учнів, які відвідують групу продовженого дня, в ліцеї відновили гарячі обіди. Сьогодні приготували 28 порцій – саме дітей залишилося. Решту забрали батьки під час повітряної тривоги, розповіла кухарка Марина Каптьолова. "Сьогодні в нас борщ дуже добрий по Клопотенку із сухофруктами. Також булгур із морквою, салат з бурячка, чай, сир і мандарин".

Мама третьокласниці Тетяна Камінна каже, що група продовженого дня потрібна і дітям, і батькам. "Ми – батьки, котрі працюють офлайн. Ці пів року було дуже важко. Допомагали бабусі, дідусі. Дитина ще не ходить сама в школу, тому обходилися як могли. Також в першу чергу для діток дуже добре, вони спілкуються".
Мама першокласниці Світлана Губарева каже: їй група не потрібна. "Я знаходжуся вдома з дитиною. І під час тривоги, і після уроків ми вдома. Група продовженого дня для нас не на часі".
Що відомо
У 38 школах Кропивницького 372 початкові класи. Там навчаються 10339 учнів. Перших класів – 86, других – 91, третіх – 95, четвертих – 100.
Читайте також
- На Кіровоградщині 36 шкіл не мають укриттів і приміщень. Де їх можна облаштувати
- У школах Кіровоградщини облаштували 14 "класів безпеки". Чого навчають дітей
- 12 освітніх закладів Кіровоградщини зазнали пошкоджень від ракетних обстрілів за рік війни. Як відновлюватимуть
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб