Отримали звернення поза робочий час: у Мінкульті відповіли на заяви батальйону "Братства"

Отримали звернення поза робочий час: у Мінкульті відповіли на заяви батальйону "Братства"

Отримали звернення поза робочий час: у Мінкульті відповіли на заяви батальйону "Братства"
Фото: Новинарня

Міністерство культури України повідомило, що не відмовляло військовим у проведенні панахиди у Києво-печерській лаврі за чотирма бійцями диверсійної групи батальйону, які загинули в Брянській області РФ 25 грудня 2022 року. У Мінкульті зазначають, що отримали звернення після робочого часу. Свою відповідь опублікували на власному сайті.

У відомстві інформують, що подібне звернення отримали у пʼятницю, 3 березня, у поза робочий час. Проте розглянули його у понеділок, 6 березня, та надали відповідь щодо процедури проведення богослужінь в Успенському соборі.

"6 березня 2023 року до Заповідника прибув громадянин, який назвався представником "Братства" та повідомив про отримання погодження Міністерства культури та інформаційної політики України щодо проведення панахиди 7 березня 2023 року. При цьому жодних підтверджуючих документів надано не було", — йдеться у повідомленні.

Згодом, після завершення робочого дня, 6 березня о 19:07, вже на адресу Заповідника надійшов лист-звернення від секретаря Київської митрополії ПЦУ, Архієпископа Вишгородського Агапіта з проханням проведення панахиди в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

"Зважаючи на відсутність співробітників у позаробочий час, даний лист було зареєстровано і розглянуто вранці 07 березня 2023 року вже після того, як організатором було розміщено у Facebook інформацію про проведення панахиди (відспівування) у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі", — йдеться у повідомленні міністерства.

У відомстві зазначають, що погодження від Мінкульту "Братство" так і не надало.

У Київській Митрополії офіційно підтвердили, що її секретар звертався лише до керівництва Національного заповідника "Києво-Печерська Лавра", але не до Міністерства культури та інформаційної політики.

Що відомо про скандал між батальйоном "Братство" та Мінкультом

Лідер добровольчого батальйону "Братство" Дмитро Корчинський заявив, що Мінкульт не дозволив відспівувати в Лаврі чотирьох бійців диверсійної групи батальйону, які загинули в Брянській області РФ 25 грудня 2022 року. У міністерстві повідомили, що не отримували таких звернень.

Своєю чергою Мінкульт розмістив у своїх соціальних мережах повідомлення, що "не надавало відмови щодо відспівування загиблих військових в Успенському соборі 7 березня". Як зазначили в міністерстві, для проведення панахиди потрібне звернення від релігійних громад, а вони нічого не отримували.

7 березня у Києві попрощалися із чотирма бійцями добровольчого батальйону "Братство", які загинули 25 грудня у складі ДРГ на території Росії. Панахида відбулася в Михайлівському золотоверхому соборі.

Читайте також

У батальйоні "Братство" заявляють, що Ткаченко заборонив відспівувати їхніх військових у Лаврі. Мінкульт це заперечує

Стало відомо, ким був воїн, розстріляний окупантами після слів "Слава Україні"

На початок